Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD Petrol ve Doğal Gaz İhalelerini Azaltmayı Planlıyor

ABD hükümeti federal sularda petrol ve faz ihalelerini aşamalı olarak azalma planını açıkladı. Ayrıntılar geliyor…
ABD Petrol ve Doğal Gaz İhalelerini Azaltmayı Planlıyor
HABER GİRİŞ

ABD hükümeti uzun zamandır beklenen ve 2029’a kadar Meksika Körfezi’nde en fazla üç satışı içeren bir kiralama planının açıklanmasıyla federal sulardaki petrol ve gaz ihalelerini aşamalı olarak azaltma planını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı’nın planı, 1980 yılında Kongre’nin zorunlu kıldığı beş yıllık petrol ve gaz kiralama programlarını oluşturmaya başlamasından bu yana açık ara en düşük satış sayısını içeriyor.

ABD Okyanus Enerjisi Yönetimi Bürosu’na göre önceki programlarda satışlar 11 ila 41 arasında değişiyordu. Bakanlık bu azaltmanın federal programı Başkan Joe Biden’ın 2050 yılına kadar ABD ekonomisini karbondan arındırma ve iklim değişikliğiyle mücadele etme hedefine uygun hale getirdiğini söyledi.

Plan, açık deniz sondajının destekçilerini ve karşıtlarını hayal kırıklığına uğrattı ve Biden’ın yeni federal kiralamayı tamamen sona erdirme yönündeki kampanya vaadini yerine getirmedi.

Üretici eyaletlerden ve petrol endüstrisinden politikacılar, ulusal kiralama programını yurt içi enerji arzını desteklemek ve pompa fiyatlarını düşük tutmak için kritik bir araç olarak görürken, çevreciler iklim değişikliğiyle mücadele etmek amacıyla fosil yakıt gelişimini dizginlemek için kiralamanın sona ermesi gerektiğini savunuyor.

GCM Yatırım Banner

Hükümet verilerine göre Meksika Körfezi, ABD ham petrol üretiminin yaklaşık uüxfr 15’ini oluşturuyor. Okyanus Enerjisi Yönetimi Bürosu’na göre, petrol üretimine yönelik bir kira sözleşmesinin imzalanması dört ila 10 yıl sürebilir.

İçişleri Bakanı Deb Haaland yaptığı açıklamada, “Biden-Harris yönetimi, Amerika’nın enerji bağımsızlığını garanti altına alacak temiz bir enerji geleceği inşa etmeye kararlıdır.” ifadelerini kullandı.

Nihai plan, Trump yönetiminin 2018’de hazırladığı ve Kaliforniya ve Atlantik de dahil olmak üzere 47 kiralık satış öngören tekliften dramatik bir azalma içeriyor. Planın onaylanması için 60 günlük bir bekleme süresi gerekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.