Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ABD İstihbaratından Putin Hakkında Çarpıcı İddia!

Putin'in gücünün artık mutlak olmadığının altını çizen ABD istihbarat kaynakları, Rus liderin ilerlemiş kanser tedavisi gördüğünü açıkladı.
ABD İstihbaratından Putin Hakkında Çarpıcı İddia!
HABER GİRİŞ

ABD merkezli Newsweek dergisi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkında çarpıcı bir iddiayı paylaştı. Putin’in sağlık durumunun son aylarda Joe Biden yönetiminde bir tartışma konusu olduğuna dikkat çekilirken, istihbarat raporundan elde edilen bazı gizli bilgiler açıklandı.

Üç ayrı istihbarat teşkilatındaki üst düzey yetkililerinden ulaşıldığı belirtilen habere göre Putin, Nisan ayında kanser tedavisi gördü. Ulusal İstihbarat Direktörü ofisinden bir yetkili, “Putin kesinlikle hasta” ifadesini kullanırken, daha önce de İngiliz basınında Rusya liderinin en fazla 3 yıl ömrü kaldığı iddia edilmişti.

Kaynaklar görme yetisini kaybetmeye başladığını ve hastalığının sır gibi saklandığını söylüyor.

Ayrıca, Putin’in yabancı liderlerle çok az görüştüğü, yüz yüze görüşmelerden kaçındığı, genel olarak izolasyon seviyesini artırdığı gibi ayrıntılara da dikkat çekildi.

İstihbarat başkanı tarafından yapılan açıklamada Putin’in el sıkışmadığı, sıcak bir kucaklaşma yapmadığı belirtilirken, Fransız istihbaratının da Moskova ziyaretinde birçok gözlemi olduğu söylendi.

GCM Yatırım Banner

Raporda Putin’in Ukrayna Savaşındaki Tutumu da Ele Alındı

Biri Ulusal İstihbarat Direktörünün ofisinden, biri emekli bir Hava Kuvvetleri kıdemli subayından ve biri Savunma İstihbarat Teşkilatından olmak üzere üç yetkilinin değerlendirmesine göre Putin artık mutlak gücünü kaybetmeye başladı.

Yetkililer, Putin’in iktidarı elinde tutma konusunda giderek daha fazla paranoyaklaşmasından endişe duyduklarını, bu durumun Ukrayna’daki gidişatın da öngörülemeyen bir hale gelmesine yol açtığını belirtiyor.

Açıklamada, “Kremlin’in içindeki şakalaşma, yönetimi sırasında hiç bu kadar yoğun olmamıştı, herkes sonun yakın olduğunu hissediyor.” ifadesine yer verildi.

Raporda ayrıca Rus liderin Mart ayında bir suikast girişiminden kurtulduğu da söylendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın