Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin: Rusya’nın Dünyadaki Gücünü Artırmaya Devam Edeceğiz

Rusya Devlet Başkanı Putin, ülkesinin bağımsızlığını ve egemenliğini güçlendirme yolunda atılacak adımlara değindi.
Putin: Rusya’nın Dünyadaki Gücünü Artırmaya Devam Edeceğiz
HABER GİRİŞ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Uluslararası Çocukları Koruma Günü’nde yaptığı video konuşmasında, Rusya’nın hızla değişen dünyada, gücünü artırmaya devam edeceklerini söyledi.

Öğretmenleri, öğrencileri ve ebeveynleri tebrik eden Putin, dünyanın çok hızlı değiştiği bir dönemden geçildiğini, bu karmaşa içinde Rusya’nın yalnızca gücünü, bağımsızlığını ve egemenliğini güçlendireceğinden emin olduğunu sözlerine ekledi.

Bunun sadece belirli bir alana yönelmekle olmayacağını; ekonomi, teknoloji, bilim ve daha birçok alanı, sivil toplum ve yurtsever eğitimin güçlendirilmesine yönelik çalışmaları kapsadığını sözlerine ekledi.

Çin’den Rusya’ya İş Birliği Çağrısı

Rusya, 24 Şubat’ta Ukrayna topraklarında kendi ifadeleriyle özel operasyon başlattıktan sonra, birçok ülke tarafından tepki topladı. Batılı ülkeler binlerce yaptırım uygulayarak, Rus ekonomisini ve savaş için gerekli finansman kaynağını hedef aldı.

Rusya’nın yanında olan ülkelerin sayısı sınırlı olsa da bunlar arasında yer alan Çin, elindeki ekonomik güç açısından özellikle ABD’nin tepkisiyle karşı karşıya kaldı.

GCM Yatırım Banner

Çin hükümetinin Avrasya özel elçisi Li Hui, “Rusya ve Çin: Yeni Bir Dönemde İş Birliği” başlıklı konferansta konuşma yaptı.

Çin ve Rusya’nın iş birliğini yalnızca geleneksel alanlarda güçlendirmekle kalmaması, iletişim, yapay zeka, yeşil ekonomi ve diğer alanlardaki iş birliğini geliştirmesi gerektiğini söyledi.

Çin ve Rusya’nın pandeminin sonuçları ve dünya ekonomisinin zayıf toparlanması gibi zorlukların üstesinden geldiğini, iki ülke arasındaki ticaret hacminin yeni zirvelere ulaştığını, her iki tarafın da bu tür potansiyelden yararlanmaya devam etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın