Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB, Çin’den Gelen Yolculara Covid Testi Yaptırmalarını Tavsiye Ediyor

Çin’den ayrılan yolcuların, 27 AB ülkesinden birine doğru yola çıkmaları halinde negatif bir Covid testi sunmaları gerekebilir.
AB, Çin’den Gelen Yolculara Covid Testi Yaptırmalarını Tavsiye Ediyor
Yorum

Avrupa Birliği ülkeleri, Covid vakalarında artış korkusuyla Çin’den gelen yolculara yeni kısıtlamalar getirilmesini tavsiye etti.Çin’den ayrılan yolcuların, 27 AB ülkesinden birine doğru yola çıkmaları halinde ülkeyi terk etmeden önce muhtemelen negatif bir Covid testi sunmaları gerekecek.

Çin’deki yetkililer, başka ülkelerden yolculara test zorunluluğu getirilmesini tepkiyle karşıladı ve karşılıklı karşı önlemler alma tehdidinde bulunuyor. ABD, Hindistan, İngiltere, Japonya ve Avustralya, Kovid vakalarındaki artışı önlemek amacıyla Çin’den gelen yolculara yönelik daha sert önlemler açıklamıştı.

İtalya, Pekin’in salgının çoğu için yürürlükte olan katı önlemleri aniden terk etmesi sonrasında harekete geçen ilk AB ülkeleri arasında yer aldı. Avrupa’da pandemiden en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya, geçen hafta zorunlu test uygulamasını başlattı. Fransa ve İspanya’dan da benzer adımlar atılmıştı.

AB’nin yürütme kolu olan Avrupa Komisyonu’nun son hamlesi, bölge genelinde kuralları koordine etmeyi amaçlıyor. Çinli yetkililer Aralık sonlarında, vatandaşlarının yurt dışına seyahat etmeleri için vize vermeye yeniden başlayacaklarını söylediler. Ayrıca Çin’e gelen yolcuların artık karantinaya alınması gerekmeyeceğini belirttiler.

Çin, Kasım ayından bu yana Covid enfeksiyonlarında dikkate değer bir artış yaşadı ve nüfusu arasındaki aşılama düzeyiyle ilgili endişeler var. Avrupa Komisyonu sözcüsüne göre Avrupalı ​​yetkililer Çin’e aşı göndermeyi teklif etti, ancak Pekin henüz bu talebe yanıt vermedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu