Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şanghay’dan Kötü Haber! Kovid Vakaları Yüzde 70’i Buldu

Sıfır Kovid politikasını gevşetme kararı alan Çin için işler iyiye gitmedi. Şanghay nüfusunun yüzde 70’ini bulan vakalar yeni bir panik yarattı.
Şanghay’dan Kötü Haber! Kovid Vakaları Yüzde 70’i Buldu
HABER GİRİŞ

Gelen tepkiler üzerine tamamen kapanma fikrinden vazgeçen Pekin yönetimi bu kez de en büyük şehrindeki vaka artışında patlama yaşadı. Şanghay’daki nüfusun yüzde 70’inin Kovid-19 virüsüne yakalandığı düşünülüyor.

Vakalara ilişkin tahmin, Kovid-19 Danışma Kurulu üyelerinden olan Şanghay Ruycin Hastanesi Başhekim Yardımcısı Çın Arcın’dan geldi.

Çin merkezli People’s Daily gazetesine konuşan Çın, sıfır Kovid politikasının gevşetildiği son bir aydan itibaren Şanghay’da 20-30 kat fazla vaka artışı yaşandığını açıkladı.

Nüfusu 25 milyonu aşan Şanghay’da ciddi bir enfekte sorununun olduğunu belirterek, “Şimdi salgın o kadar yaygın ki muhtemelen nüfusun yüzde 70’ine ulaştı” dedi.

Cıciang Eyaletinde Günlük Vaka Sayısı Yaklaşık 1 Milyon

Görevli olduğu hastanenin acil bakım servisinde günde 1600’e yakın hastanın olduğunu söyleyen Çın, hastaların yarısının yaşlılardan ve bağışıklık sorunu olanlardan oluştuğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Çin’in en büyük kentinde görülen vaka artışlarına, güneyde yer alan Cıciang eyaleti de eklendi. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin bildirdiğine göre eyalette günlük vaka sayısı 1 milyona ulaştı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.