Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

880 Milyon TL’yi Aşan Bedelsiz Artışa Hisseler Tavan Dedi

QNB Finans Finansal Kiralama A.Ş.’den sermaye artırımı kararı geldi. Borsadaki dikkat çeken tavan seri için özel durum açıklaması paylaşıldı.
880 Milyon TL’yi Aşan Bedelsiz Artışa Hisseler Tavan Dedi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

QNB Finans Finansal Kiralama A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sermaye artırımı işlemlerine ilişkin bildirim paylaştı. Bildirimde, şirketin 1 milyar TL’ye çıkan sermaye artış kararına Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı geldiği açıklandı.

Açıklamada, şirketin çıkarılmış sermayesinin, tamamı iç kaynaklardan karşılanacak şekilde, yüzde 769,56521 oranında artışla 115 milyon TL’den 1 milyar TL’ye çıkarılması için yapılacak 885 milyon TL tutarındaki bedelsiz sermaye artışına ilişkin başvurunun SPK tarafından onaylandığı bildirildi.

Pay ihracının SPK tarafından onay adlığına ilişkin duyurunun Şubat ayının son günü SPK bülteninde yayımlandığına atıf yapılan açıklamada, bedelsiz pay alma hakkı kullanım başlangıç tarihinin ise 07 Mart 2024 olduğu bilgisi paylaşıldı.

QNB Finans Finansal Kiralama Hisse Tablo
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada QNBFL koduyla işlem gören ve 1 haftalık aralıksız tavan serisi ile yıllık pirimi yüzde 1642’yi bulan şirket hisselerinin hareketlerine ilişkin de açıklama geldi.

Şirketin KAP üzerinden paylaştığı olağandışı fiyat ve miktar hareketleri hakkında açıklamada, yatırımcılardan gizlenen herhangi bir gelişmenin olmadığı şöyle ifade edildi:

GCM Yatırım Banner

“Şirketimizin payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne göre tarafımızca kamuya açıklanmamış özel bir durumun olmadığını bildiririz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.