Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

3600 Ek Göstergede Yeni Gelişme!

Geçen yıl emekli olan kamu görevlilerine 3600 Ek Gösterge düzenlemesi ile ödenecek ikramiye farkı belli oldu. Detaylar haberde...
3600 Ek Göstergede Yeni Gelişme!
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen yılın gündem maddelerinden biri olan 3600 Ek Gösterge ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Emekli olan kamu görevlilerine ne kadarlık ikramiye farkı ödeneceği belli oldu.

TRT Haber’de yer alan bilgilere göre Meclisten geçen 3600 ek gösterge düzenlemesi 15 Ocak’ta yürürlüğe girecek. 2022 yılında emekli olan kamu görevlilerine 3600 ek gösterge düzenlemesinden yaklaşık 93 bin lira ikramiye farkı ödenecek.

Söz konusu ikramiye, bir kereye mahsus olarak yatırılacak.

Bu gelişmelerin öncesinde 2022 yılında 3600 ek göstergesi hakkında çalışmalar yapılmıştı. 2022 Haziran ayında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılbaşında tüm çalışanların durumlarını gözden geçirerek herkesin hakkını almasını temin edeceklerini söylemişti.

3600 ek göstergesi 5,3 milyon memur ve memur emeklisini kapsıyor.

Haziran’ın sonlarına doğru ise 3600 ek gösterge TBMM Başkanlığı’na sunulmuştu. Buna göre söz konusu düzenleme ile tüm memurlara 600 ek gösterge verilecek ve kademelendirilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu