Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2024’ün İlk Halka Arzı Fransız Devi ile Ortaklığını Duyurdu!

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri, KAP'a Fransa merkezli şirket ile gerçekleştirilen stratejik iş birliği sözleşmesini duyurdu. Detaylar haberde;
2024’ün İlk Halka Arzı Fransız Devi ile Ortaklığını Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeni yılın ilk halka arz şirketi olup ses getiren bir tavan serisine imza atan Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, bağlı ortaklığın stratejik iş birliği sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PATEK koduyla işlem gören şirketin bildiriminde söz konusu sözleşmeye ilişkin detaylara yer verildi.

Açıklamada, şirketin bağlı ortaklığı olan Titra Teknoloji A.Ş.’nin, Fransa merkezli Airbus Defence and Space SAS ile stratejik iş birliği sözleşmesi imzaladığı bilgisi verildi.

Gerçekleştirilen iş birliği ile başta Alpin İnsansız Helikopter Sistemi olmak üzere, şirket tarafından üretilen tüm döner kanat hava araçlarının hareketli deniz platformalarına iniş ve kalkışının daha hassas ve güvenli yapılabileceği belirtildi.

Böylelikle insansız hava araçlarının, hareketli deniz platformlarında da kullanım imkanı olacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 3 Mayıs 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Yıl genelinde toplam 31.482.249 TL net kar açıklayan şirket, bir önceki yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında zarardan kara geçmişti.

PATEK Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü, yüzde 0,04 değer kazancıyla 10.899,28 puandan tamamlayıp tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken, PATEK hisseleri hafif düşüş sergiledi.

Halka arz büyüklüğü 945 milyon lira olarak gerçekleşen şirketin hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 1,7‘lik düşüşle 81,55 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

PATEK Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri hisseleri, haftalık bazda yatırımcısına yüzde 2,7 oranında getiri sağlarken, aylık bazda ise yüzde 24,4 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.