Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2023’ü Güçlü Yükselişle Kapatan Şirket Temettü Kararını Duyurdu!

Bu yıl halka arz olan şirketlerden Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde kar payı dağıtımına ilişkin alınan kararı duyurdu. Detaylar;
2023’ü Güçlü Yükselişle Kapatan Şirket Temettü Kararını Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geride kalan yaz döneminde halka arz olan Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kar payı dağıtım işlemlerine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ATAKP koduyla işlem görmekte olan şirket, bildirimde 2022 yılı kar payı dağıtımına dair Genel Kurul kararının detaylarına yer verdi.

Açıklamada, şirket Yönetim Kurulu’nun 2022 yılı hesap dönemine ilişkin kar payı dağıtılmaması yönündeki önerisinin, bugün gerçekleştirilen 2022 yılı Olağan Genel Kurulu’nda kabul edildiği bilgisi verildi.

Şirketin; 2022 yılı faaliyetleri sonucu oluşan vergi sonrası 446.069.442 TL net dönem karından ilgili hesap dönemine ait kar ile geçmiş yıllar zararının kısmen mahsup edilmesi, dağıtılabilir karının dağıtılmaması ve geçmiş yıl karları hesabına aktarılması kararının Genel Kurul tarafından onaylandığı belirtildi.

Kararda, mevcut ekonomik konjonktür, şirketin uzun vadeli stratejileri, yatırım, nakit akışı ve finansman politikaları, ortakların, şirketin ve çalışanların uzun vadeli menfaatlerinin dikkate alındığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Tesislerinde Türkiye’de tüketilen donuk parmak patatesin önemli bir kısmının üretildiği Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz işlemleri 19-20-21 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşmişti. Halka arzda planlanan tahsisatın toplam 4,97 katı talep toplandığı belirtilmişti.

ATAKP Hisseleri Yılın Son İşlem Gününde Güçlü Yükseldi

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yılın son işlem gününü yüzde 1 değer artışıyla 7.470,18 puandan tamamlarken endeksle paralel hareket eden ATAKP hisselerinin değeri günlük yüzde 9,2’lik yükselişle 47,4 TL seviyesine çıktı.

ATAKP Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri, haftalık grafikte yüzde 14,7’lik yeşil görünümüyle yatırımcılarını güldürürken hisselere aylık bazda bakıldığında ise yüzde 14 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın