Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2 Yıldır Düşen Şirketten Bedelli Sermaye Artışı Kararı

Hektaş bugün KAP aracılığıyla yaptığı açıklamada, yeni yatırımlar ve büyüme stratejileri doğrultusunda sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu. İşte detaylar;
2 Yıldır Düşen Şirketten Bedelli Sermaye Artışı Kararı
HABER GİRİŞ

Hektaş Ticaret T.A.Ş. (HEKTS) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sermaye artırımı- azaltımı işlemlerine ilişkin bildirim paylaştı.

Şirket açıklamasında, yeni yatırımlar ve büyümeye bağlı net işletme sermayesi ihtiyacı kaynaklı oluşan borç tutarını ve bu borcun finansman maliyetini azaltmak için bu kararı aldığına işaret etti.

Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla Hektaş, 8 milyar 500 milyon lira kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 2 milyar 530 milyon lira olan çıkarılmış sermayeni 5 milyar 900 milyon lira nakden artıracak.

Şirket bu kapsamda yüzde 233,20158 oranında bedelli sermaye artışına giderek sermayesini 8 milyar 430 milyon liraya çıkaracak.

Hektaş KAP bildirisinde, bu amaçla bedelli sermaye artırımı için gereken işlemlere başlanması hususunda genel müdürlüğün yetkili kılınmasına karar verildiğine dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar Hektaş Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada HEKTS koduyla işlem gören şirket payları yatırımcısına yıllık bazda yüzde 61,14 oranında kaybettirdi. Hisse aylık bazda yüzde 19,45, haftalık bazda ise yüzde 12,11 oranında düşüş gösterdi.

2 Temmuz’daki işlemlerine 12,86 liradan başlayan HEKTS payları bugün TSİ 11.36 itibarıyla yüzde 3,53 kayıpla 11,77 liraya geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.