Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

150 Milyon Dolarlık Dev Sözleşme Haberi O Hisseyi Fırlattı!

Son günlerde art arda imzaladığı sözleşmelerle dikkat çeken Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş., büyük çaplı bir sözleşmesini güncelledi! Detaylar haberde;
150 Milyon Dolarlık Dev Sözleşme Haberi O Hisseyi Fırlattı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mart ayına yeni iş ilişkileri kurma konusunda hızlı giren ve çok sayıda sözleşme duyuran Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) oldukça büyük çaplı bir sözleşmesinde gelinen noktaya dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GEREL koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Advercharge GmbH ile imzalanan alıcı münhasırlık sözleşmesine ilişkin güncel bilgilere yer verildi.

Açıklamada, şirket ile Almanya’da yerleşik Advercharge GmbH firması arasında elektrikli araç şarj sistemleri ürünlerinin satışına yönelik olarak geçen yıl içinde imzalanan alıcı münhasırlık sözleşmesi hatırlatıldı.

Yaklaşık bütçesi 150 milyon dolar olan sözleşme kapsamında, alıcı tarafından talep edilen özelliklere göre geliştirilen G-Charge elektrikli araç şarj istasyon ve ünite numunelerinin Almanya’ya gönderilmesinden sonraki aşamalara dair çerçeve sözleşmenin şirket tarafından imzalandığı bilgisi verildi.

Çerçeve sözleşmenin, numune ürünlerin kabulüne, sözleşme kapsamındaki ürünlerin sipariş aşamasına geçilmesine ve gelecek bu siparişlerin şekil ve esaslarına yönelik olduğu bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca bu sözleşme ile sipariş bazlı üretim aşamasına geçildiği ifade edildi.

Enerji santrallerinden evdeki prize kadar uzanan hat üzerindeki iletkenleri taşıyan, birleştiren, koruyan sistemleri ve malzemeleri üreten Gersan Elektrik, önceki gün yaptığı dört KAP bildiriminde, her biri farklı bir şirket ile imzalanan sözleşmelerin detaylarını sunmuştu.

GEREL Hisseleri Haftayı Nasıl Tamamladı?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,12 değer kazanarak 9.155,32 puandan tamamlarken, GEREL hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve günü düşüşle tamamladı. Ancak bugünkü KAP bildiriminin yapıldığı sıralarda hisselerde anlık hızlı yükseliş gözlemlendi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,9‘luk düşüşle 37,4 TL seviyesine gerileme gösterdi.

GEREL Fiyatı Haftayı Düşüşle Kapattı Ancak Sözleşme Haberi Heyecanlandırdı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Gersan Elektrik hisseleri, uzun vadede ise yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, haftalık, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 8,4, yüzde 53 ve yüzde 258 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.