Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GEREL ve GESAN’dan Güncel Haberler

Gersan Elektrik 150 milyon dolarlık, Girişim Elektrik ise 9 milyon TL'lik anlaşmasını duyurdu. Detaylar haber...
GEREL ve GESAN’dan Güncel Haberler
Yorum

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yaparken Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. ihale sürecine yönelik duyuruda bulundu.

Gersan Elektirk, Almanya’da yerleşik bir firma ile sözleşme imzaladığını duyurdu. Şirket, Elektrikli Araç Şarj Sistemleri” ürünlerinin satılmasına yönelik olarak “Alıcı Münhasırlık Sözleşmesi”ni imzaladığını aktardı.

Söz konusu teslimatların yaklaşık bütçesinin 150 milyon dolar olduğu bildirildi. Sözleşmenin geçerlilik süresinin imza tarihinden itibaren iki yıl olduğu ifade edildi.

Şirketin borsada işlem gören (GEREL) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 12.20 itibarıyla yüzde 9.99’luk yükseliş ile 18.72’den işlem gördü. Açıklama sonrasında şirketin hisselerinde yükselme kaydedildi.

Girişim Elektik 9 Milyon TL’lik Anlaşma İmzalayacak

Girişim Elektrik ise KAP üzerinden yaptığı açıklamada 12 Nisan 2023 tarihinde ‘’Trafo ve Elektrik Malzemeleri Alımı” konulu iş için GBB Enerji A.Ş. tarafından sözleşme daveti yapıldığını hatırlattı.

Sözleşmenin 10 gün içinde imzalanacağı söylenildi. Söz konusu işin toplam bedelinin KDV hariç 9.092.300 TL olduğu bildirildi.

Şirketin (GESAN) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 12.27 itibarıyla yüzde 0,09’luk düşüş ile 55.85’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu