Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

1 Türk 1 Lübnan Bayraklı İki Gemi Daha Ukrayna’dan Yola Çıktı!

Savunma Bakanlığı, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada tahıl taşıyan iki geminin daha yola çıktığını bildirdi. İşte detaylar;
1 Türk 1 Lübnan Bayraklı İki Gemi Daha Ukrayna’dan Yola Çıktı!
HABER GİRİŞ

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) resmi Twitter hesabından bu sabah yaptığı duyuruda tahıl sevkiyatı kapsamında iki geminin daha yola çıktığını duyurdu.

Türkiye’nin arabuluculuğunda, Birleşmiş Milletler, Rusya ve Ukrayna heyetleri bir araya gelerek yapılan tahıl koridoru anlaşması ile gemiler sevkiyat yapmaya devam ediyor.

Yapılan açıklamaya göre Ukrayna’dan 2 geminin yola çıktığı söylenerek, birinin Liberya bayraklı diğerinin ise Türk bayraklı olduğu belirtildi.

Ukrayna Çernomorsk’tan yola çıkan Liberya bayraklı OCEAN LION isimli geminin Güney Kore’ye 64 bin 720 ton mısır taşıdığı söylendi.

Türk bayraklı RAHMİ YAĞCI isimli gemi de Ukrayna Çernomorsk’tan İstanbul’a 5 bin 300 ton dökme ayçiçeği küspesi getirmek üzere hareket ettiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasına ek olarak gece saatlerinde İstanbul Ahırkapı açıklarına demirleyen dört geminin denetlemesinin ilerleyen saatlerde gerçekleştirileceğini belirtti.

Tahıl Koridoru Sevkiyatları Hız Kesmiyor!

Yapılan anlaşmadan sonra tahıl sevkiyatında ilk gemi 1 Ağustos’ta mısır yüklü RAZONI isimli Sierra Leoene bayraklı geminin Lübnan’a gitmek üzere Odessa Limanı’ndan hareket etmişti.

Bunun akabinde Pazar günü MSB’nin yaptığı duyuruda tahıl sevkiyatı kapsamında 4 geminin daha Ukrayna’dan yola çıktığının duyurusu yapılmıştı.

İtalya’ya giden Mustafa Necati isimli gemide 6 bin ton ayçiçek yağı, Çin’e giden Star Helena isimli gemide 45 bin ton ayçiçek küpesi ve İstanbul’a gelen Glory isimli gemide 66 bin ton mısır taşındığı söylenmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.