Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zuckerberg: Threads Kullanıcılarının Yarısından Fazlası Kayıp!

ABD'li dev teknoloji şirketi Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg, bu ayın başlarında kullanıma sunulan Threads'in kullanıcı sayısında düşüş yaşandığını açıkladı. Detaylar;
Zuckerberg: Threads Kullanıcılarının Yarısından Fazlası Kayıp!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’li dev teknoloji şirketi Meta’nın Üst Düzey Yöneticisi Mark Zuckerberg, Temmuz ayının ilk günlerinde kullanıma sunulan ve kısa sürede ses getiren sosyal medya platformu Threads’in kullanıcı sayısında önemli düşüş yaşandığını açıkladı.

Zuckerberg’in açıklamaları, Twitter’a rakip olarak geliştirilen yeni sosyal medya platformunun, kullanıcılarının yarısından fazlasını kaybettiğini ortaya koydu.

Zuckerberg, Threads’teki Düşüşü Doğruladı

6 Temmuz’daki lansmanının ardından yalnızca beş gün içinde 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan platform hakkında konuşan CEO, bu sayıların artık düştüğünü ve Threads’in etkileşim oranında düşüş yaşandığını kabul etti.

Açıklamasında, “Eğer 100 milyondan fazla kişi platforma kaydolursa, ideal olarak hepsinin, hatta yarısının bile ortalıkta kalması harika olur. Henüz o noktaya gelebilmiş değiliz” ifadelerini kullandı.

“Yeni Özellikler Eklenecek”

Durumu “normal” olarak nitelendirdiren Zuckerberg, uygulamaya yeni özellikler eklendikçe kullanıcıları elde tutma konusunda önemli iyileştirmeler yaşanmasını beklediğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Threads, piyasaya sürüldüğünde özellikle sahip olduğu sınırlı işlevsellik ve özelliklerin diğer sosyal medya platformlarına kıyasla eksik kalması nedeniyle eleştiriler almıştı. Threads’te gönderi arama, gönderi düzenleme, etiket ve direkt mesajlaşma gibi özelliklerin bulunmamasına dikkat çekilmişti.

Zuckerberg, eleştirileri dikkate aldıklarını ve yeni güncellemelerin geleceğine de değinirken, uygulamanın artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçekliğe (VR) uygun olarak geliştirileceğinin altını çizdi.

Threads, piyasa sürülmesinin ardından geçen beş gün içinde 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak, sosyal medya platformları için bu alanda bir rekora imza atmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.