Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorunlu Deprem Sigortası’nda Değişiklik! İndirim Oranı Arttı

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası’nda yapılan değişiklikleri duyurdu. Tarifeler güncellendi ve indirim tutarları yükseltildi. İşte detaylar;
Zorunlu Deprem Sigortası’nda Değişiklik! İndirim Oranı Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) bilgilerine göre depreme karşı en güçlü finansal önlemlerden biri olan Zorunlu Deprem Sigortası’nın tarifesinde yeni bir döneme giriliyor. Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Konutlar için verilen teminat tutarları güncellendi ve poliçe yenilemelerinde uygulanan indirim yükseltildi. Yeni düzenleme ile insanlara daha güçlü bir finansal güvence yaratılması amaçlanıyor.

Zorunlu Deprem Sigortası tarifesindeki yeni bilgilere göre betonarme yapılarda 1508 TL olan inşaat birim metrekare maliyeti tutar 3 bin 16 TL’ye çıkarken bir mesken için 320 bin TL olan azami teminat tutarı 640 bin TL’ye yükseltildi.

Poliçe yenilemelerinde geçerli olan yüzde 10 indirim ise iki katına çıkarıldı ve yüzde 20 oldu. DASK, söz konusu düzenlemelerle yüzde 100 sigortalılık hedefine ulaşmaya çalışıyor. Düzce’de korkutan depremin ardından deprem sigortası daha çok konuşulmaya başlandı. DASK, Zorunlu Deprem Sigortası’nın depreme yönelik alınacak en etkili finansal önlemlerden biri olduğunu vurguluyor. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.