Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ZOREN, SAHOL ve ARDYZ’den Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören ZOREN hisse devrini, ARDYZ yeni iş ilişkisini, SAHOL ise pay geri alımını duyurdu. İşte detaylar;
ZOREN, SAHOL ve ARDYZ’den Güncel Haberler
Son Güncelleme: 
Yorum

Zorlu Enerji Elektrik Üretim (ZOREN), pay devri hakkında açıklamasını paylaştı. Şirket, ZES Solar Enerji Tedarik ve Ticaret paylarının tamamının iştirak edilen Jersey’de kurulu Electrip Global Limited şirketine toplam 49.400.000 dolar bedel karşılığında satışına karar verildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada söz konusu hisse devrinden 1.149.020.660 TL kar edileceği, elde edilen gelirin operasyonel büyüme amacıyla iştirak sermaye artışında kullanılacağı aktarıldı.

ZOREN, günlük yüzde 3,3 yükselerek 2,8 TL’ye çıktı.

ARD Bilişim

Borsa İstanbul’da ARDYZ koduyla işlem gören Ard Grup Bilişim Teknolojileri, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun iştiraki olan TESK Turizm Otelcilik Mesleki Eğitim ve Organizasyon Hizmetleri Ticaret ile sözleşme imzaladığını duyurdu.

Sözleşmenin Türkiye genelindeki esnaf ve sanatkarlara yönelik olarak Esnaf Turk Fatura projesi kapsamında E-Dönüşüm Çözümleri hizmetlerinin kullandırılmasını içerdiği aktarıldı. İş ilişkisinin gelir paylaşımı modeliyle imzalandığı ifade edildi.

ARDYZ, günlük yüzde 2 artarak 7,7 TL’den işlem gördü.

Sabancı Holding

Hacı Ömer Sabancı Holding (SAGOL), pay geri alımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, 22 Haziran 2023 tarihinde 41,7 – 42,2 TL fiyat aralığından 200.000 adet SAHOL paylarını geri aldığını belirtti.

Son alımlarla birlikte payların toplamının 60.052.802 adete ulaştığı ve bunun sermayeye oranının yüzde 2,9432 olduğu paylaşıldı.

SAHOL, günlük yüzde 3 yükselerek 43,3 TL’ye ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu