Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aselsan’dan Genel Müdür Ataması! PASEU ve DOCO’dan Son Duyurular

Borsada işlem gören ASELS genel müdür ataması yapıldığını duyurdu. PASEU yeni şirket kuracağını, DOCO ise en değerli 100 marka arasına girdiğini açıkladı.
Aselsan’dan Genel Müdür Ataması! PASEU ve DOCO’dan Son Duyurular
HABER GİRİŞ

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret (ASELS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden genel müdür ataması hakkında açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemde Savunma Sanayii Başkanı olarak Prof. Dr. Haluk Görgün’ü atamasıyla Aselsan’da Genel Müdür koltuğu boş kalmıştı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Yönetim Kurulu kararı ile Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik Sektör başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Akyol’un Aselsan Genel Müdürü olarak atandığı açıklandı.

Pasifik Eurasia

KAP üzerinden açıklama yapan Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret (PASEU), yeni şirket kurulacağını duyurdu. Şirket, halka arz sürecinde sunduğu izahnamesinde gelecek dönem projeksiyonları kapsamında rekabetçi bir fiyat politikası ile yeni bir demir yolu tren işletmecisi olarak kendi lokomotif ve vagonlarıyla taşıma yapacağını ifade etmişti.

Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda hissesinin tamamı Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret’e ait olmak üzere, ana faaliyet konusu Demiryolu Tren İşletmeciliği olan yeni bir şirket kurulması konusunda karar verildiği belirtildi.

6-7 Haziran tarihlerinde talep toplayan ve halka arz büyüklüğü 850.000.000 TL olan Pasifik Eurasia, 25 TL fiyattan arz edilmişti.

GCM Yatırım Banner

PASEU, günlük yüzde 10 artışla 36,4 TL’ye yükseldi.

DO & CO

Borsa İstanbul’da DOCO koduyla işlem gören DO & CO Aktıengesellschaft, Türkiye’nin en değerli 100 markası arasına girdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Borsa İstanbul ve Viyana Borsası’nda aynı anda işlem görmekte olan şirketin Brand Finance tarafından yayınlanan Türkiye’nin en değerli 100 markasına yönelik raporunda “A+” marka derecesiyle Türkiye’nin en değerli 47. Markası olarak belirlendiği duyuruldu.

Şirket, bu başarıda markaya değer katarak katkıda bulunan tüm iş ortaklarına, yatırımcılara ve çalışanlara teşekkür etti.

DOCO, günlük yüzde 7,8 yükselişle 3740 TL’ye ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.