Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu Açıklandı

Kamu bankalarında promosyon tutarının artırılması kararının ardından Ziraat Bankası emekliler için promosyon miktarını ve koşullarını açıkladı. Detaylar haberde;
Ziraat Bankası Emekli Promosyonu Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Temmuz ayında SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılan yüzde 42,35’lik zam haberinin ardından bankalar arasında başlayan promosyon yarışında kamu ve özel bankalar emekliler için maaş taşıma promosyonlarında artışa gitmişti. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) kamu bankalarında 3 yıl için ödenen emekli maaşı promosyon tutarının 5 bin TL’ye çıkarıldığını duyurması üzerine promosyon ücretleri tekrar revize edildi.

Promosyon oranını düşük tutan bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, emekli promosyonunu açıkladı. Bankadan yapılan açıklamaya göre SGK (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) emekli maaş ödemelerini Ziraat Bankası aracılığıyla alan müşterilerin aldıkları maaşa göre promosyon tutarı değişkenlik gösteriyor.

Emekli maaşına göre verilen promosyon tutarları ise şöyle:

3.500 TL altında emekli aylığı alanlar için promosyon ödemesi 3.000 TL,
3.500 TL ila 7.500 TL arasında emekli aylığı alanlar için promosyon ödemesi 3.500 TL,
7.500 TL ila 10.000 TL arasında emekli aylığı alanlar için promosyon ödemesi 4.500 TL,
10.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlar için promosyon ödemesi 5.000 TL.

Birden fazla emekli maaşı alanlar ise toplam maaş tutarına göre promosyon alabilecek. Söz konusu tutarlar, 3 yıllık peşin ödeme şeklinde yapılacak.

GCM Yatırım Banner

Başvurular Başladı

Emekli promosyonu başvuruları 18 Ekim Salı günü itibarıyla başlayan Ziraat Bankası, 1 Kasım tarihinde ödemeleri hesaplara yatıracak.

Promosyon ödemesine ilişkin başvurular; banka şubeleri, ATM, bankanın internet adresi, ziraat mobil uygulaması, müşteri iletişim merkezi ya da kısa mesaj servisi (SMS) vasıtasıyla yapılabilecek.

Müşterilerin 2020 yılına ilişkin devam eden promosyon tutarlarını iade etmelerine gerek kalmadan başvuruları alınabilecek.

2022 promosyon ödemesi yapılırken önceki döneme ilişkin iade tutarı sistem üzerinde hesaba geçirilecek.

Emekli aylığını Ziraat Bankası aracılığıyla alanların söz konusu promosyon ödemesinden yararlanabilmesi için maaş ödemelerini 3 yıl boyunca aynı bankadan alması gerekecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.