Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zincir Üstü Ölçümler: Shiba Inu Fiyatının Toparlanması Muhtemel

Zincir üstü ölçümlere göre meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu'nun fiyatının toparlanması muhtemel görünüyor. Detaylar haberde;
Zincir Üstü Ölçümler: Shiba Inu Fiyatının Toparlanması Muhtemel
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Popüler meme coin Shiba Inu (SHIB), piyasa katılımcıları arasında artan taleple Haziran ayının sonundan bu yana zincir üstü aktivitede hız kazanmaya başladı. SHIB’in borsalardaki arzının önemli ölçüde azalması da dikkat çekti.

Analistler, bu gelişmelerin Shiba Inu’nun fiyatında yaklaşan olası bir trendin tersine dönüşüne işaret ettiğini belirtiyor.

Göstergeler SHIB için İyileşmeye İşaret Ediyor

Kripto ekosistemindeki en büyük ikinci meme tabanlı kripto para birimi olan SHIB, mali düzenleyici ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto sektörüne yönelik baskısını yoğunlaştırdığı Haziran ayının başından bu yana fiyatında önemli bir düşüş yaşamak zorunda kaldı.

Altcoinin fiyatı, 5 ile 15 Haziran tarihleri arasındaki on günlük zaman diliminde yüzde 21’lik ciddi bir düşüş sergiledi.

Öte yandan SHIB fiyatı o zamandan beri toparlanmaya devam ediyor. Fiyat, gün içinde 0.00000766 dolara kadar yükseliş göstererek dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Günlük adres etkinliği ve borsalardaki arz gibi zincir üstü göstergelerin, SHIB’deki fiyat artışına katkıda bulunduğu belirtiliyor.

Günlük Aktif Adresler Yüksek Seviyelerde

Kripto analitik ve takip platformu Santiment’ten alınan verilere göre günlük aktif adresler (24 saat), Haziran ayının son haftasından bu yana SHIB için sürekli olarak yüksek kaldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Bu durum, meme coine olan talebin arttığına ve piyasa katılımcıları arasında artan ilgiye işaret ediyor.

Borsalardaki SHIB Arzı Düşüyor

Ayrıca, bir varlığın satış baskısı altında olup olmadığını ölçmek için yararlı bir gösterge olarak kullanılan borsalardaki arz durumunda dikkat çekici bir düşüş gözlemleniyor.

Borsalardaki mevcut SHIB arzı 86,53 trilyon civarında ve bu tablo, Nisan 2021’den beri görülmeyen bir seviyeyi ortaya koymakta.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Borsalardaki düşük arz, cüzdan sahiplerinin SHIB’i borsalardan uzak tuttukları anlamına geliyor. Bu ise daha yüksek birikim ve dolayısıyla daha az satış baskısı anlamına geliyor.

SHIB Fiyat İyileşmesini Destekleyen Temel Gösterge

IntoTheBlock’un In/Out of the money around price (IOMAP) verilerine göre mevcut seviyelerde, Shiba Inu fiyatı 0,000008 dolar bölgesindeki dirençle karşı karşıya görünüyor.

0,000008 doların altındaki fiyatlarla, cüzdan adreslerinde tutulan yüzde 57,6 SHIB tokenı için piyasa değeri alış değerinden az ve gerçekleşmemiş kayıplara dayanıyor. Bu tokenların, olası zarar nedeniyle 0,000008 doların altındaki fiyatlarla satılma olasılığı daha düşük görünüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

0,000008 doları geçen başarılı bir kırılımda ise dikkat edilmesi gereken bir sonraki seviyenin 0,000009 dolar civarında olduğu belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.