Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenskiy: Tarih Rusya’yı Dünyanın En Barbar Ordusu Olarak Yazacak

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Ruslarla aynı silahlara sahip olsalardı savaşı çoktan kazanmış olacaklarını söyledi.
Zelenskiy: Tarih Rusya’yı Dünyanın En Barbar Ordusu Olarak Yazacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya – Ukrayna savaşı 55 günü geride bıraktı. Rus birlikleri Donbas’taki saldırılarla operasyonun asıl amacı dedikleri harekatı başlattı.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, sosyal medya hesabından yayımladığı videoda savaşa dair açıklama yaparak, “Bizim ihtiyacımız olan, ortaklarımızın sahip olduğu ve Rusya’nın kullandığı silahlarla aynı tüm silahlara erişimimiz olsaydı, bu savaşı çoktan bitirmiş ve barışı getirmiş olurduk” ifadesini kullandı.

Ukrayna silahlı kuvvetlerinin sıkı dayandığına ve tüm halkın cesurca savunma yaptığını vurgulayan Zelenskiy, ordusunun taktik ve bilgelikteki avantajının oldukça açık olduğunu ifade etti.

“Bu savaşta Rus ordusu, kendisini sonsuza kadar dünya tarihine belki de dünyanın en barbar ve insanlık dışı ordusu olarak yazdıracaktır.” diyen Ukrayna lideri, Rusya’nın tarzının barışçıl insanları sürmek, yerleşim alanlarını, sivil altyapıyı yok etmek, her türlü savunmayı, uluslararası sözleşmelerle çevrili çitlerle durdurmak olduğunu anlattı.

Rusya’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Birinci Yardımcısı Dmitry Polyansky ise Batı’nın Rusya’ya karşı yürüttüğü vekalet savaşında Ukraynalıları top yemi olarak kullandığını iddia etti.

BM Güvenlik Konseyi toplantısında konuşan Polyansky, “Batılı meslektaşlarının Ukrayna ve Ukraynalılara olan ilgisi oldukça bencil ve zamana hizmet ediyor” ifadesini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu