Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zelenski Ukrayna’nın Rusya’ya Karşı Saldırıya Hazır Olduğunu Söyledi

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rus işgali altındaki topraklarını geri almak için hazır olduklarını söyledi. Ayrıntılar şöyle...
Zelenski Ukrayna’nın Rusya’ya Karşı Saldırıya Hazır Olduğunu Söyledi
HABER GİRİŞ

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rus işgali altındaki toprakları geri almak için uzun zamandır beklenen karşı saldırıyı başlatmaya hazır olduklarını söyledi. Rusya, doğuda, güneyde ve güneydoğuda Ukrayna topraklarının büyük bölümünü elinde tutuyor.

Wall Street Journal’a konuşan Zelenski, “Başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz. Ne kadar süreceğini bilmiyorum. Dürüst olmak gerekirse, tamamen farklı birçok yoldan gidebilir. Ama bunu yapacağız ve hazırız.” açıklamasında bulundu.

Kiev, toprakları geri almaya yönelik bir karşı saldırının, Rusya’nın 15 ay önce küçük komşusunu işgal etmesinden bu yana şiddetlenen savaşın dinamiklerini değiştireceğini umuyor.

Zelenski geçen ay Ukrayna’nın karşı saldırıyı başlatmadan önce daha fazla Batı zırhlı aracının gelmesini beklemesi gerektiğini söyledi. Ukrayna’nın planlarında başarılı olması için anahtar olan daha fazla askeri yardım ve silah arayarak Batı desteğini almak adına diplomatik adımlar attı.

Ukrayna’nın bazı bölgelerinde uzun süredir devam eden sakinlik, karşı saldırının yakın olabileceği beklentisini artırdı. Geçtiğimiz haftalarda Ukrayna, Rus mühimmat depolarına ve lojistik yollara yönelik saldırılarını artırdı.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna ordusu günlük bir raporunda, doğudaki Donetsk bölgesindeki Mariinka çatışmalarının odak noktası olduğunu söyledi. Raporda, Ukrayna kuvvetlerinin oradaki 14 Rus askerinin tüm saldırılarını püskürttüğü belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.