Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenski 2. Dünya Savaşı’nı Hatırlattı: Kötülük Geri Döndü

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, 2. Dünya Savaşı'nın yıldönümünde, kötülüğün Ukrayna'ya geri döndüğünü söyledi.
Zelenski 2. Dünya Savaşı’nı Hatırlattı: Kötülük Geri Döndü
Yorum

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya ile yaşanan savaşa dair yeni bir açıklamada bulundu. Almanya’nın İkinci Dünya Savaşı’nda müttefiklere resmen teslim olmasını anan Zelenski, konuşmasında kötülüğün Ukrayna’ya döndüğünü söyledi.

Zelenski o savaştaki askerlerin uğruna verdiği savaşın, 24 Şubat’ta Rus kuvvetlerinin işgaliyle sona erdiğini belirtti. Ukrayna lideri 2. Dünya Savaşı’nın yıldönümünde paylaştığı video mesajda, “Kötülük geri döndü. Tekrar! Farklı bir biçimde, farklı sloganlar altında ama aynı amaç için.” ifadelerini kullandı.

Zelenski bu savaşta Ukrayna ve müttefiklerinin kazanacağını vurguladı ve “Hiçbir kötülük sorumluluktan kaçamaz, bir sığınakta saklanamaz” diye konuştu. Ukrayna lideri Nazi lideri Adolf Hitler’in yaşamının son günlerini, savaşın son günlerinde intihar ettiği Berlin’deki bir sığınakta geçirdiğini hatırlattı.

Rusya, 24 Şubat’tan bu yana yürüttüğü eylemleri Ukrayna’yı silahsızlandırmak ve Ukrayna’yı Batı tarafından kışkırtılan Rus karşıtı milliyetçilikten kurtarmak için “özel bir askeri operasyon” olarak nitelendiriyor. Ukrayna ve Batı, Rusya’nın sebepsiz bir savaş başlattığını söylüyor.

Ukrayna’daki işgal binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olurken, yaklaşık 10 milyon insanı yerinden etti. Rusya, Batının yaptırımları ile karşı karşıya kaldı ve daha geniş çaplı bir savaşın çıkacağına dair endişeler arttı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu