Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zarar Açıklayan Kardemir’in Hisseleri 42 TL’ye Çıkabilir mi?

1Ç24’te 831 milyon TL zarar açıklayan Kardemir’in hisseleri için hedef fiyat yükseldi. Deniz Yatırım’ın tavsiyesi ne? İşte detaylar;
Zarar Açıklayan Kardemir’in Hisseleri 42 TL’ye Çıkabilir mi?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yatırımcıların gündeminden neredeyse hiç düşmeyen ancak son yıllarda demir-çelik sektöründeki sorunlar nedeniyle beklentilerin altında kalan Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret (KRDMD) için araştırma raporu paylaşıldı.

2024’ün ilk çeyreğinde 831 milyon TL zarar açıklayan şirket için analizini paylaşan Deniz Yatırım, şirketin satış gelirlerinin yüzde 24 düştüğünü belirtti.

Analistler ilk çeyrek finansallarının ardından İNA değerlemesinin ileri taşınması, benzer şirket modelinde güncelleme ve artan net kar pozisyonunun modele yansıması neticesinde Kardemir (KRDMD) için 12 aylık hedef fiyatını 39 TL’den 42 TL’ye çıkardı. Tavsiye ise “al” olarak devam etti.

KRDMD’yi 5 Nisan 2024’ten bu yana döngüsel portföyünde tuttuğunu anımsatan Deniz Yatırım, şirketin devam eden yatırımları ve olası Filyos limanı projesinin Kardemir açısından uzun vadeli olumlu unsurlar olduğunu kaydetti. Hissenin yıl başından itibaren BIST 100 endeksinin yüzde 10 altında performans gösterdiğini, geriye dönük 12 aylık verilere göre 12,8x F/K ve 5,8x FD/FAVÖK çarpanlarıyla işlem gördüğü paylaşıldı.

Zarar Açıklayan Kardemir'in Hisseleri 42 TL’ye Çıkabilir mi?Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

20 Haziran saat 11.40 itibarıyla KRDMD yüzde 0,6 düşüşle 29,9 TL’den işlem görüyor. Hissede bilanço sonrasında sınırlı düşüş görüldü. KRDMD yatırımcılarına haftalık yüzde 5, aylık yüzde 5,8 kazandırdı. BIST 100 endeksi yıllık bazda yüzde 101 artarken KRDMD yüzde 54 yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın