Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zamlı Emekli Maaşlarının Ödeneceği Tarih Belli Oldu

Erdoğan, en düşük emekli maaşının 7.500 TL olacağını duyurmuştu. Milyonlarca vatandaş zamlı aylıkların ne zaman yatacağını merak ediyor. İşte detaylar;
Zamlı Emekli Maaşlarının Ödeneceği Tarih Belli Oldu
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı bir televizyon programında emekli maaşına yönelik açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, en düşük emekli aylığının 7 bin 500 TL’ye yükseltileceğini açıkladı. Söz konusu ifadeler emekliler tarafından oldukça olumlu karşılandı.

En düşük emekli maaşının 5 bin 500 TL’den 7 bin 500 TL’ye yükseltilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasal düzenleme yapılacak. Düzenlemenin ardından zamlı aylıkların Nisan ayında hesaplara yatması bekleniyor.

Söz konusu artıştan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesiyle emekli olanların yarısından fazlasının yararlanacağı tahmin ediliyor.

Bayram İkramiyeleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bayram ikramiyeleriyle ilgili de bir çalışma içinde olduklarını bildirmişti.

Ramazan ve Kurban bayramlarında 1100 TL olarak ödenen ikramiyeler için önümüzdeki günlerde bir açıklama yapılması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

En düşük emekli maaşları artarken 7 bin 500 TL’nin üstünde olan maaşlarla ilgili de düzenleme yapılacağı beklentisi kendini gösterdi.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, en düşük emekli aylığı miktarının artırılması taleplerinin karşılık bulmasının kendilerini memnun ettiğini kaydetti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın