Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zaharova: Kırım Köprüsü’ne Yapılan Saldırı Karşılıksız Kalmayacak

Rus Yetkili Zaharova, Kırım Köprüsü’ne yapılan saldırı hakkında konuşarak bunun cevapsız kalmayacağını söyledi. Detaylar haberde...
Zaharova: Kırım Köprüsü’ne Yapılan Saldırı Karşılıksız Kalmayacak
Yorum

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Kırım Köprüsü ve Kırım Yarımadası’na yapılan saldırı girişimleri ile ilgili açıklama yaptı.

Sözcü Zaharova, Kırım Köprüsü’ne ve Kırım Yarımadası’na Ukrayna’nın saldırı girişiminde bulunulduğunu hatırlattı. Bu saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Kırım Köprüsü, saldırıların kabul edilemez olduğu tamamen sivil altyapıdır. Geçen yılın sonbaharından beri köprü bu tür saldırılara maruz kalıyor.” dedi.

Zaharova, Ukrayna ordusunun büyük yardımlara rağmen temas hattındaki durumu değiştirmediğini söyledi. Bu tür barbarca eylemlerin haklı gösterilemeyeceğini ve cevapsız kalmayacağını aktardı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’nın gün içinde 2 defa S-200 füzesiyle Kırım Köprüsü’ne saldırı girişiminde bulunduğunu duyurmuştu.

Bu gelişmelerin öncesinde Rus yetkili Zaharova, Karadeniz Tahıl Anlaşması’na yönelik konuşmuştu. Moskova’nın anlaşmaya dönmek için paket anlaşmanın Rusya’yla ilgili bölümünün uygulanmasını istediğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu