Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rus Yetkili Zaharova ABD’li Yetkililere Seslendi

Rus Sözcü Zaharova, ABD Dışişleri Bakanlığı'na seslenerek Karadeniz Girişimi paket anlaşmasının ikinci bölümünün uygulanmasını istediklerini söyledi.
Rus Yetkili Zaharova ABD’li Yetkililere Seslendi
Yorum

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Tahıl Koridoru Anlaşması hakkında açıklama yaptı. Zaharova, ABD Dışişleri Bakanlığı Yaptırımlar Koordinatörü Büyükelçi James O’Brien’ın açıklamalarına cevap verdi.

Sözcü Zaharova, Moskova’nın anlaşmaya dönmek için paket anlaşmanın Rusya’yla ilgili bölümünün uygulanmasını istediğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndakiler için bir kez daha tekrar ettiklerini belirterek, Karadeniz Girişimi paket anlaşmasının ikinci bölümünün uygulanmasını istediklerini bildirdi.

Kağıt üzerinde kayıt altına alınan ve BM Genel Sekreteri tarafından tasdik edilen her şey yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.  Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinde yer alan bilgilerin yetersiz görülmesi halinde ABD’nin Moskova Büyükelçiliği’nden bir temsilcinin ek açıklama için bakanlığa başvurabileceğini belirtti.

Bu gelişmelerin öncesinde Rus Sözcü Zaharova Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’ın açıklamalarına cevap verdi.

Zaharova, bir ülkenin başka bir ülke veya diğer ülkelerle ilgili münhasıran bedelsiz olarak açık yüreklilikle ve iyi niyetle gerçekleştirdiği insani eylemler söz konusu olduğunda ifadelerde daha dikkatli olunması gerektiğini kaydetti. Guterres’in ‘bir avuç’ ifadesini, Batılı ülkelere kullanması gerektiğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu