Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zafer Şahin Bağ-Kur Primi Müjdesini Yazdı

Milliyet yazarı Zafer Şahin, emeklilik sisteminde yaşanan mağduriyetlere ilişkin yürütülen çalışmaları kamuoyuyla paylaştı. Detaylar haberde;
Zafer Şahin Bağ-Kur Primi Müjdesini Yazdı
Yorum

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile emekli maaşı düzenlemesine ilişkin yaptığı görüşmenin içeriğini paylaşmasının ardından bir köşe yazısı da Milliyet yazarı Zafer Şahin’den geldi.

Bakan Işıkhan ile Bağ-Kur’luların prim sorununu görüşen Şahin, prim müjdesinin yolda olduğu haberini verdi.

Milliyet yazarı, “Ser verip sır vermedi ama emekli maaşlarıyla ilgili ciddi bir hazırlık içinde olduklarını söyleyebilirim. Bakanın bir numaralı gündemi emekli maaşları… Emekliye yapılacak artışın yol haritası Ekim’de TBMM açıldıktan sonra netleşir” diye yazdı.

Bakan Işıkhan’a Mayıs ayında gerçekleşen seçimlerdeki vaatler arasında yer alan düşük prim meselesinin ne zaman hayata geçirileceğini sorduğunu aktardı.

Bağ-Kur’lunun prim sayısının 9 binden 7 bin 200 güne düşürülmesi için çalışma başlatıldığı cevabını aldığını şöyle paylaştı:

“Işıkhan ‘Özellikle küçük esnaf kapsamındaki 1 milyon Bağ-Kur’lu vatandaşımızı kapsayacak bir düzenleme olacak. Cumhurbaşkanımızın talimatını yerine getireceğiz’ diyor.”


Şahin ayrıca Bağ-Kur’luların prim sorununun yanı sıra başlıca pek çok meseleye ilişkin de çalışma yürütüldüğünü şu sözlerle duyurdu:

“Bakanlığın öncelikleri arasında her ailede en az bir kişinin; gençler öncelikli olmak üzere çalışması… Bunların sigorta primlerinin belirli süreyle karşılanması… Ev kadınlarına isteğe bağlı sigorta kapsamında prim desteği verilmesi. Birinci dereceye ulaşmış tüm memurlara 3600 ek göstergenin verilmesi.. Ve yaşlı sigortasının hayata geçirilmesi gibi başlıklar var.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu