Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 86 Kazandıran Metal Şirketi Dev Sözleşme ile Gündemde!

Hissesinin yıllık kazancı yüzde 85 civarında seyreden BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret, büyük çaplı yurt dışı sözleşmesini duyurdu. Detaylar haberde;
Yüzde 86 Kazandıran Metal Şirketi Dev Sözleşme ile Gündemde!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin öncü tel üreticisi şirketlerinden biri olan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., özellikle yurt dışına yönelik iş ilişkileri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, yurt dışı yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BMSTL koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, MENA (Orta Doğu-Kuzey Afrika) bölgesinden alınan siparişin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, MENA bölgesinden son 30 günde, toplamda Türk lirası karşılığı 30 milyon liranın üzerinde olmakla birlikte 967 bin 287 dolar bedelli, yüksek katma değerli ürün grubu için sipariş alındığı bilgisi verildi.

Söz konusu siparişin sevkiyat işlemlerinin Mayıs 2024 tarihinde tamamlanmasının öngörüldüğü belirtildi.

Açıklamada, yeni iş ilişkisinin şirketin cirosuna ve karlılığına olumlu etki edeceğine de değinildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, geçen haftaki KAP bildiriminde ise Avrupa‘da ismi belirtilmeyen yerleşik bir firmayla yüksek katma değerli ürün grubundan 16 milyon 499 bin 963 Türk lirası bedelli sipariş alındığını duyurmuştu.

BMSTL Hisseleri Haftaya Nasıl Başladı?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,26 değer kaybederek 9.131,82 puandan tamamlarken, BMSTL hisseleri endeksle benzer hareketler sergiledi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,2‘lik düşüşle 35,5 TL seviyesine gerileme gösterdi.

BMSTL Fiyatı Bugün Hafif Düşüş Gösterdi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BMS Birleşik Metal hisseleri, haftalık ve aylıkta sırasıyla yüzde 3 ve yüzde 12,6 oranında kırmızı yaksa da, yıllık bazda yatırımcısına yüzde 86 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın