Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsanın Metal Devi Milyon Liralık İmzasıyla Ses Getirdi!

Hissesinin yıllık kazancı yüzde 75 olan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret, KAP'a milyon liralık yeni sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Borsanın Metal Devi Milyon Liralık İmzasıyla Ses Getirdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tel üreticileri alanında Türkiye’nin öncü şirketleri arasında yer alan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gerçekleştirdiği bildirimde yurt dışına yönelik yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BMSTL koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, yurt dışı genişlemesi hedefi doğrultusunda alınan büyük çaplı siparişin detayları paylaşıldı.

Açıklamada, ismi belirtilmeyen Avrupa‘da yerleşik bir firmayla yüksek katma değerli ürün grubundan sipariş alındığı bilgisi verildi.

Söz konusu siparişlerin toplam bedelinin 16 milyon 499 bin 963 Türk lirası olduğu ifade edildi.

Siparişin üretim ve sevkiyat işlemlerinin önümüzdeki Nisan ayında başlayıp Mayıs 2024 tarihinde tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, yeni iş ilişkisinin şirketin cirosuna ve karlılığına olumlu etki edeceğinden de bahsedildi.

Bu ayın başlarında BMS Birleşik Metal için önemli bir gelişme yaşanmış ve KAP’a yapılan bildirimde, şirketin ABD pazarındaki varlığını güçlendirerek satış hacmini artırmak amacıyla stratejik bir konumda bulunan ABD Doğu Yakası’nda yüzde 100 oranında bağlı ortaklık olacak şekilde yeni bir şirket kurulmasına karar verildiği duyurulmuştu.

Yakın tarihli bir başka bildirimde ise şirketin yüksek katma değerli ürün grubundan Vitech ve Vizal markası ile Avrupa ülkelerine tel ihracatına başlandığı açıklanmıştı.

BMSTL Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,31 değer kaybıyla 8.744,58 puandan tamamlarken, BMSTL hisseleri yeni sipariş duyurusunun da etkisiyle endeksle ters yönde hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 2‘lik yükselişle 32,5 TL seviyesine çıkış gösterdi.

BMSTL Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BMS Birleşik Metal hisseleri, haftalık ve aylıkta sırasıyla yüzde 10,7 ve yüzde 19,9 oranında kırmızı yaksa da, yıllık bazda yatırımcısına yüzde 76,3 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın