Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 100’e Yakın Kazandıran Metal Şirketinden Avrupa Adımı!

Hissesinin yıllık kazancı yüzde 100'e yaklaşan BMS Birleşik Metal, KAP bildiriminde Avrupa merkezli yeni hamlesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Yüzde 100’e Yakın Kazandıran Metal Şirketinden Avrupa Adımı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ülkemizin tel üreticileri alanında öncü şirketleri arasında yer alan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gerçekleştirilen bildirimde yurt dışına yönelik yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BMSTL koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, yurt dışına yönelik genişleme kapsamındaki hamlelerden biri olan tel ihracatı hakkında detaylara yer verildi.

Açıklamada, şirketin yüksek katma değerli ürün grubundan Vitech ve Vizal markası ile Avrupa’ya tel ihracatına başlandığı bilgisi verildi.

Tarım sektörüne yönelik, özel olarak üretilen galvanizli ve zinc-alu tellerin Avrupa ülkelerine ihracatının aylık 300 ton olmasının hedeflendiği ifade edildi.

Söz konusu yeni yurt dışı atılımının şirketin ciro ve karlılığına olumlu etki etmesinin beklendiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Tarım, enerji, inşaat, otomotiv gibi önemli sektörlere hammadde temin eden BMS Birleşik Metal, bir önceki hafta yaptığı KAP bildiriminde yurt dışına yönelik farklı bir hamlesini duyurmuştu. Şirket, Birleşik Krallık’taki müşterisinden 9 ve 15 Şubat tarihlerinde iki kez olmak üzere toplam tutarı 600 bin İngiliz sterlinine yaklaşan galvanizli tel siparişleri alındığı bilgisini vermişti.

BMSTL Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,44 değer kazanarak 9.388,02 puana çıkarken haber yazımı itibarıyla biraz geri çekilmeyle 9.351,56 puanda seyrediyor. BMSTL hisseleri ise haftanın son işlem gününde yatırımcısı için tatsız bir görünüm sunuyor.

Hisselerin değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 0,3‘lük düşüşle 37.48 TL seviyesinde seyrediyor.

BMSTL Hisseleri Düşüş Eğiliminde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BMS Birleşik Metal hisseleri, haftalık ve aylıkta sırasıyla yüzde 2,1 ve yüzde 1 oranında kırmızı yaksa da, yıllık bazda yatırımcısına yüzde 93,1 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın