Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 83 Kazandıran Metal Şirketinden Dev Sipariş Duyurusu!

Hissesinin yıllık kazancı yüzde 80'in üzerinde olan BMS Birleşik Metal Sanayi, bugünkü KAP bildiriminde yeni yatırımına dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Yüzde 83 Kazandıran Metal Şirketinden Dev Sipariş Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye tel üreticileri alanında öncü şirketler arasında yer alan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yurt dışına yönelik yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BMSTL kosuyla işlem gören şirketin bildiriminde, Birleşik Krallık’ta yerleşik, ismi belirtilmeyen bir müşteriden alınan siparişin detaylarına yer verildi.

İnşaat, tarım, enerji, otomotiv gibi önemli sektörlere hammadde sağlayan BMS Birleşik Metal’in açıklamasında, Birleşik Krallık’taki müşteriden 9 ve 15 Şubat tarihlerinde iki kez olmak üzere galvanizli tel siparişleri alındığı bilgisi verildi.

Sipariş bedellerinin toplamının 557 bin 055 İngiliz Sterlini olduğu ifade edildi.

Açıklamanın devamında, söz konusu siparişlere ilişkin üretim ve sevkiyat işlemlerinin önümüzdeki Mart ayında başlayıp Nisan 2024 tarihinde tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., geçen hafta başında dikkat çekici bir başka KAP bildirimi paylaşmış ve piyasa payını, üretim hacmini ve ihracatı artıracak yeni yatırım hamlesini duyurmuştu.

Bu hedef doğrultusunda Nuh Tel Sanayi A.Ş.’nin galvanizli çelik tel üretim tesisinin kiralanmasına ve tesis içerisinde bulunan galvanizli çelik tel üretim hattının makine ve teçhizatlarının satın alınmasına ilişkin ön protokol imzalandığı bilgisi verilmişti.

BMSTL Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında 9.404,11 puanla rekor seviyeyi görürken haber yazımı itibarıyla biraz geri çekilmeyle 9.372,71 puanda seyrediyor. BMSTL hisseleri ise haftanın ilk gününde endeksle ters yönde hareket ederken yatırımcısı için tatsız bir görünüm veriyor.

Hisselerin değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 3,4‘lük düşüşle 37.36 TL seviyesinde seyrediyor.

BMSTL Fiyatı Haftanın Açılış Gününde Düşüş Yönlü Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BMS Birleşik Metal hisseleri, haftalık ve aylıkta sırasıyla yüzde 8 ve yüzde 1,5 oranında kırmızı yaksa da, yıllık bazda yatırımcısına yüzde 83 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.