Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 118 Kazandıran Metal Şirketi Dev Yatırımını Duyurdu!

Hissesinin yıllık kazancı yüzde 120'ye yaklaşan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde yeni yatırımına dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Yüzde 118 Kazandıran Metal Şirketi Dev Yatırımını Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin lider tel üreticileri arasında yer alan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni yatırım hamlesine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BMSTL koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, galvanizli çelik tel üretim tesisi kiralanması hakkında detaylara yer verildi.

Açıklamada, Nuh Tel Sanayi A.Ş.‘nin Yalova’daki galvanizli çelik tel üretim tesisinin kiralanmasına ve tesis içerisinde bulunan 5 ton/saat, yıllık 36 bin ton kapasiteli mevcut galvanizli çelik tel üretim hattının makine ve teçhizatlarının satın alınmasına ilişkin ön protokol imzalandığı bilgisi verildi.

Bu hamlenin, piyasa payı, üretim hacmi ve ihracatı artırmanın yanı sıra artan sipariş taleplerini karşılamak için kapasite artırım ihtiyacının doğması nedeniyle gerçekleştirildiği belirtildi.

Enerji, tarım, inşaat, otomotiv gibi önemli sektörlere hammadde sağlayan şirketin açıklamasının devamında, yapılacak yeni yatırımın büyüklük, kapasite ve finansmanına dair gelişmelerin paylaşılacağı da kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

BMSTL Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,42 değer artışıyla haftanın ilk işlem gününü 9.174,58 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdi. BMSTL hisseleri ise endeksle ters yönde hareket etti ve yatırımcısını üzdü.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,7‘lik düşüşle 40,36 TL seviyesine gerileme gösterdi.

BMSTL Fiyatı Bugün Düşüşte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BMS Birleşik Metal hisseleri, haftalıkta yüzde 2 oranında kırmızı yaksa da, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 26,1 ve yüzde 118 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.