Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 76 Kazandıran Enerji Şirketinden Ciroyu Artıracak Hamle!

Hissesi uzun vadede yatırımcısını güldüren Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş., KAP'a iki yeni sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Yüzde 76 Kazandıran Enerji Şirketinden Ciroyu Artıracak Hamle!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji dağıtım ve enerji perakende sektörlerinde faaliyet gösteren Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni enerji satış anlaşmalarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ARASE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde bağlı ortaklık Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin gerçekleştirdiği sözleşmelerin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin Mart 2024 dönemi için iki ayrı şirket ile 432 bin megawatt (MWh) ve 111 bin 600 MWh olmak üzere toplam 543.600 MWh kapsamlı yeni enerji satış anlaşmaları yaptığı belirtildi.

Söz konusu enerji satış anlaşmalarının bağlı ortaklığın ciro ve karlılığını olumlu yönde etkileyeceğinden bahsedildi.

Şirketin geçen ayın sonlarındaki bir diğer KAP bildiriminde ise yine bağlı ortaklığın üç farklı şirket ile gerçekleştirdiği anlaşmanın detaylarına yer verilmişti. Anlaşmaların toplamının toplam 484 bin 800 MWh kapsamında olduğu ifade edilmişti.

GCM Yatırım Banner

ARASE Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,43 değer kaybederek 9.334,13 puandan tamamlarken ARASE hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi.

Daha derin bir düşüş yaşayan şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 8,4‘lük düşüşle 70,15 TL seviyesine gerileme gösterdi.

ARASE Fiyatı Düşüş Eğiliminde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Doğu Aras Enerji hisseleri, aylık ve yıllık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 11,4 ve yüzde 76 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın