Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 66 Kazandıran Borsadaki Şirket Temettü Kararını Açıkladı!

Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Yüzde 66 Kazandıran Borsadaki Şirket Temettü Kararını Açıkladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin ilk özel şeker fabrikası olma niteliğine sahip Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KTSKR koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, mali bünyenin güçlendirilmesi ve yeni finansman ihtiyacının ortaya çıkmaması amacı ile 2023 hesap dönemi dağıtılabilir kârının dağıtılmayarak olağanüstü yedeklere aktarılması şeklindeki kâr dağıtım önerisinin, 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında kabul edildiği belirtildi.

Bu kararın alınmasında, mevcut ekonomik konjonktür, şirketin uzun vadeli stratejileri ve yatırımların finansmanı ile 2024 yılı Ekim döneminde şeker pancarı üretim faaliyetlerinin finansmanı, nakit akışı ve ortaklar ile çalışanların uzun vadeli menfaatlerinin dikkate alındığı bilgisi verildi.

KTSKR Günü Yükselişle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 0,31 değer kaybıyla 10.647,91 puandan tamamlarken, KTSKR hisseleri endeskle ters yönde hareket etti ve hafif yükseliş gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Yıllık zirvesi 90 TL olan KTSKR hisseleri, günlük yüzde 0,7‘lik yükselişle haftayı 70,6 TL seviyesinde tamamladı.

Kütahya Şeker hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 66 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.