Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 630 Kazandıran Şirketten Stratejik Maddi Varlık Satışı!

Ersu Meyve ve Gıda Sanayi, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bugün yaptığı duyuruyla önemli bir gelişmeyi paylaştı. Detaylar haberin içerisinde;
Yüzde 630 Kazandıran Şirketten Stratejik Maddi Varlık Satışı!
HABER GİRİŞ

Ersu Meyve ve Gıda Sanayi A.Ş. (ERSU) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden maddi duran varlık satışı hakkında bildiri paylaştı. Şirket KAP bildirisinde, yönetim kurulu bağımsız üyelerinin tamamının katılımı ve oy birliğiyle alınan 29 Mart 2024 tarihli kararını duyurdu.

Ersu Meyve ve Gıda Sanayi, söz konusu karar kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisanslı Artı Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından da değerleme raporunun düzenlendiğini kaydetti.

Değerleme raporunu da takiben şirketin bilanço aktifinde bulunan Niğde ili, Merkez ilçesi, İlhanlı mahallesi 3749 ada 21 parselde bulunan 38.057,91 m2 arazi ve binalar pazarlık usulü ile satıldığı duyuruldu.

Bahsi geçen satışın toplam bedelinin 120 milyon lira olduğuna işaret edilerek, nakden ve peşin olarak Hüseyin Durak’a satıldığı vurgulandı.

Borsada ERSU koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 629,27 oranında prim sağladı.

GCM Yatırım Banner

Bu haftaki işlemlerinde 32,54-48,02 lira aralığında seyreden ERSU payları, haftalık bazda yüzde 25,88 oranında yükseldi.

Aylık bazda yüzde 37,79 oranın değer kazanan hisse, Cuma günkü işlemlerini yüzde 5,07 oranında yükselişle 43,1 liradan tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.