Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 45’lik Ralli Yapan AVAX Fiyatı 20 Doları Aşabilecek mi?

Haftanın en sert yükselişlerinden birine imza atan Avalanche ağının yerel tokenı AVAX'ın fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Detaylar haberde;
Yüzde 45’lik Ralli Yapan AVAX Fiyatı 20 Doları Aşabilecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında son günlerde yaşanan etkileyici yükselişlerden birine imza atan Avalanche ağının yerel tokenı AVAX’ın, ralli tablosunun devamını getirip getiremeyeceği merak ediliyor. Haftalık zaman diliminde etkileyici bir grafik sergileyen altcoin fiyatı için sıradaki hedef 20 dolar seviyesi olarak görülüyor.

Yılın büyük bir bölümünde ağırlıklı olarak düşüş eğilimi gösteren altcoin, son zamanlarda kayda değer bir yeniden canlanma sergilemesiyle dikkatleri çekiyor.

AVAX 20 Doları Yeniden Kazanabilecek mi?

Piyasa değeriyle en büyük ilk 20 kripto para birimi arasında haftalıkta Solana (SOL) ile birlikte en iyi performansı ortaya koyan altcoinin yutan boğa formasyonu sergilediğini söyleyen kripto analisti Christian Encila, artan talebin yükseliş eğilimini 20 dolar direncini aşmaya yöneltme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Kripto para biriminin şu anda yukarı doğru bir gidişat yaşadığını ve hedefinin bu seviyenin yeniden kazanılması olduğunun altını çizdi.

Peki, Avalanche fiyatındaki yükseliş devam ederek 20 dolar sınırının aşılmasına yol açacak mı, yoksa ufukta potansiyel bir geri çekilme mi var?

GCM Yatırım Banner

AVAX Fiyatı Neden Yükseliyor?

Analist, öncelikle altcoin fiyatının son zamanlarda üç temel nedenden dolayı önemli ölçüde arttığını belirtti.

İlk etapta, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase tarafından AVAX ve SOL kalıcı vadeli işlem sözleşmeleri için destek sağlama planlarına ilişkin yapılan duyurunun ardından altcoin fiyatında önemli bir artış gerçekleştiğine dikkat çekti.

Vadeli işlem borsasında halihazırda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP (XRP) ve Litecoin (LTC) vadeli işlemlerini destekleyen Coinbase’in X platformu hesabından yapılan paylaşımda işlem çiftlerinin yeterli likiditeye ulaşması durumunda 14 Kasım Salı günü ticarete açılacağı duyuruldu.

Coinbase AVAX ve SOL Vadeli İşlemler Duyurusu
Kaynak: X / CoinbaseIntExch

Encila, çoğu durumda, kripto para birimlerinin değerinin, en büyük küresel borsalardan birine dahil edilmelerinin ardından önemli artış yaşadığının altını çizdi.

İkinci olarak, tokenın yükseliş başarısının Ethereum, Solana, Chainlink ve Bitcoin gibi diğer kripto para birimleriyle tutarlı oluğunu söylerken spot Bitcoin ETF’inin destekçilerinin olası onayı konusunda sevinçli olduğunu ve ayrıca, Blackrock’ın geçen hafta bir Ethereum ETF’i için başvuruda bulunduğunu hatırlattı.

Dolayısıyla yatırımcıların, Blackrock, Invesco ve Grayscale gibi kuruluşların bir sonraki adım olarak AVAX gibi ek token ETF’leri için başvuruda bulunacağını tahmin ettiklerini dile getirdi.

Avalanche’ın, ayrıca çok sayıda sosyal medya platformunda önemli bir popülerlik elde etmiş durumda olduğuna dikkat çeken isim, vadeli işlemlerin açık pozisyonlarında kayda değer bir artış eğilimi olduğu ve toplam gelirin hafta sonu boyunca 156 milyon doların üzerinde bir zirveye ulaştığı bilgisini verdi.

AVAX Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Binance’ten sonra bu açık pozisyonların geri kalanını Bybit ve OKX’in oluşturduğunu ve vadeli işlemlerdeki açık pozisyonlardaki önemli artışın genellikle talebin arttığının bir göstergesi olduğunu sözlerine ekledi.

Piyasa değeriyle en büyük 15. kripto para birimi konumundaki AVAX’ın fiyatı, haber yazımı itibarıyla 17,50 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.