Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 300 Kazandıran Şirketten Milyon Sterlinlik İş Duyurusu!

Geçen yılın sonlarında yurt dışında milyon sterlinlik bir ön anlaşmanın duyurusunu yapan Anel Elektrik, KAP'a projede gelinen son aşamayı bildirdi. Detaylar;
Yüzde 300 Kazandıran Şirketten Milyon Sterlinlik İş Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Elektrik ve mekanik taahhüt operasyonları alanında dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde İngiltere’deki yeni iş ilişkisinde gelinen süreç hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ANELE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Shotton Kağıt İşleme Fabrikası projesi mekanik ve elektrik işlerine (MEP) ilişkin süreç detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin hisselerinin tamamına sahip olduğu İngiltere’de yerleşik bağlı ortaklığı Anel Engineering & Contracting Ltd.’nin, projenin ana işvereni Shotton Mill Ltd. tarafından ihale edilen Shotton Kağıt İşleme Fabrikası Projesi Mekanik ve Elektrik işleri (MEP) ile ilgili sözleşme görüşmelerinin devam ettiği belirtildi.

Niyet mektubu kapsamında, işverenden sözleşme görüşmelerinin devamına ilişkin ilave 1 aylık süre uzatım onayı alındığı bilgisi verildi.

Şirketin geçen yılın sonlarında yaptığı KAP bildiriminde, projeye ilişkin birinci aşamada mobilizasyon ve proje çalışmalarına başlanacağı belirtilmişti.

GCM Yatırım Banner

Sözleşmenin taraflar arasında imzalanması durumunda başlayacak ikinci aşamada öngörülen inşaat süresinin toplamda 18 ay olacağı ve mutabık kalınan proje bedelinin 154 milyon İngiliz Sterlini olduğu ifade edilmişti.

ANELE Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,31 değer kaybederek 8.744,58 puandan tamamlarken, ANELE hisseleri benzer bir grafik sergiledi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 0,9‘luk düşüşle 15,4 TL seviyesine gerileme gösterdi.

ANELE Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ANELE, aylık ve yıllık grafikte ise güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 5,4 ve yüzde 302 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.