Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Alev Alan Şirket Bir de Milyon Sterlinlik İş Aldı!

Hissesi yükselişe geçen Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde İngiltere'de büyük çaplı bir iş aldığını duyurdu. Detaylar haberde;
Hisseleri Alev Alan Şirket Bir de Milyon Sterlinlik İş Aldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Elektrik ve mekanik taahhüt operasyonları alanında dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde İngiltere’deki yeni iş ilişkisinin detaylarını açıkladı.

Hisseleri gün içinde güçlü bir performans sergileyen şirketin açıklamasında Shotton Kağıt İşleme Fabrikası Projesi Mekanik ve Elektrik işlerine ilişkin bilgilendirmede bulunuldu.

Açıklamada, şirketin hisselerinin tamamına sahip olduğu İngiltere’de yerleşik bağlı ortaklığı Anel Engineering & Contracting Ltd.’nin, projenin ana işvereni Shotton Mill Ltd. tarafından ihale edilen Shotton Kağıt İşleme Fabrikası Projesi Mekanik ve Elektrik işleri (MEP) ile ilgili birim fiyat teklifinin uygun bulunduğu ve projeye ilişkin niyet mektubunun iletildiği bilgisi verildi.

Söz konusu projenin iki aşamalı olarak yürütülmesinin kararlaştırıldığına değinildi.

Niyet mektubunun imzalanmasıyla birlikte sözleşme görüşmelerine başlanması ve bu görüşmelerin iki ay içinde tamamlanmasının planlandığı ifade edildi. Birinci aşamada mobilizasyon ve proje çalışmalarına başlanacağı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Sözleşmenin taraflar arasında imzalanması durumunda başlayacak ikinci aşamada öngörülen inşaat süresinin toplamda 18 ay olacağı ve mutabık kalınan proje bedelinin 154 milyon İngiliz Sterlini olduğu bildirildi.

ANELE Hisseleri Yatırımcısını Güldürdü

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,87 değer kazanarak 7.396,34 puandan tamamladı.

Endeksle paralel hareket eden ve günün en çok yükseliş gösterenleri arasına giren şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 9,1’lik yükselişle 11,1 TL seviyesine çıktı.

ANELE Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ANELE haftalık ve aylık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 14,1 ve yüzde 0,4 oranında getiri sağlarken yıllık bazda ise yüzde 152,9’luk yükseliş kaydetmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın