Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 273 Kazandıran Bilişim Şirketinden 5 Yıllık Dev Anlaşma!

Hissesinin yıllık kazancı yüzde 270'i aşan Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş., KAP'a yeni sözleşmesini duyurdu. Detaylar haberde;
Yüzde 273 Kazandıran Bilişim Şirketinden 5 Yıllık Dev Anlaşma!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bilgi teknolojileri, yazılım, hizmet ve donanım sektörlerinde faaliyet gösteren Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da OBASE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, bir hava yolu şirketi ile imzalanan sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, ismi açıklanmayan hava yolu şirketi ile 5 yıl süreli olmak üzere kurumsal raporlama lisans ve bakım sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi.

Anlaşma çerçevesinde, Microstrategy ürünleri tabanlı çözümlerin sunulmasının planlandığı ifade edildi.

Sözleşme kapsamında elde edilmesi planlanan hasılatın, 30 Eylül 2022/30 Eylül 2023 dönemindeki son 12 aylık hasılatın yüzde 10’undan fazla olacağının öngörüldüğü belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, bu ayın başlarında yaptığı bir diğer KAP bildiriminde, bir hava yolu şirketi ile 3 yıl süreli veri entegrasyon ürünü lisans ve bakım sözleşmesi imzalandığını duyurmuştu.

OBASE Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,43 değer kaybederek 9.334,13 puandan tamamlarken OBASE hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve yatırımcısını güldürdü.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 6‘lık yükselişle 63,2 TL seviyesine çıkış gösterdi.

OBASE Fiyatı Yükseliş Eğiliminde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Obase Bilgisayar hisseleri, uzun vadede de yatırımcısına kazandırıyor. Hisseler, aylık ve yıllık grafikte yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 42,7 ve yüzde 273,3 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.