Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 210 Kazandıran Şirketten Hasılatı Etkileyecek Hamle!

Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na imzaladığı yeni sözleşmeyi duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Yüzde 210 Kazandıran Şirketten Hasılatı Etkileyecek Hamle!
HABER GİRİŞ

Bilgi teknolojileri, yazılım, hizmet ve donanım sektörlerinde faaliyet gösteren Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni sözleşme duyurusunda bulundu.

Borsa İstanbul’da OBASE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, bir hava yolu şirketi ile imzalanan sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, ismi belirtilmeyen bir hava yolu şirketi ile 3 yıl süreli veri entegrasyon ürünü lisans ve bakım sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi.

IBM ürünleri tabanlı çözümlerin sunulmasını içeren söz konusu sözleşme kapsamında elde edilmesi planlanan hasılatın, 30 Eylül 2022 ila 30 Eylül 2023 dönemindeki son 12 aylık hasılatın yüzde 10’undan fazla olacağının öngörüldüğüne dikkat çekildi.

Şirketin hasılatını olumlu etkileyecek bu sözleşmenin, hava yolu şirketinin talebi üzerine 2 yıl süre ile uzatılabileceği notu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Analitik ve sektörel çözümler alanlarında uzmanlaşmış bir yazılım geliştirme, bilişim teknolojileri çözüm sağlayıcısı grubu olan şirket, geçen yılın sonlarında ise Migros Ticaret A.Ş. ile 2 yıl süreli iş zekası yazılım lisans ve bakım sözleşmesi imzalandığını duyurmuştu.

OBASE Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,21 değer kazancıyla haftanın dördüncü işlem gününü 8.949,79 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdi.

Endeksle ters yönde hareket gösteren OBASE hisselerinin değeri, günlük yüzde 7,3‘lük düşüşle 49,1 TL seviyesine gerileme gösterdi.

OBASE Hisseleri Düşüş Gösterdi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Obase Bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş.’nin hisseleri uzun vadede ise yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. Hisseler haftalık, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 16,8, yüzde 21 ve yüzde 212,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.