Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 268 Kazandıran Şirket Haftanın 3’üncü Gününü de Boş Geçmedi!

Bilişim teknolojileri şirketi VBT Yazılım A.Ş., bu hafta imzaladığı sözleşmelerle kendinden bahsettirmeye devam ediyor. İşte KAP'a bildirilen yeni anlaşmanın detayları...
Yüzde 268 Kazandıran Şirket Haftanın 3’üncü Gününü de Boş Geçmedi!
HABER GİRİŞ

Hissesi uzun vadede yatırımcısını güldüren VBT Yazılım A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş ilişkilerini bildirmeye devam ediyor. Şirket, haftanın ilk ve ikinci gününün ardından Çarşamba günü de bir sözleşme haberini duyurdu.

Borsa İstanbul’da VBTYZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, özel bir banka ile gerçekleştirilen sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Ağırlıklı olarak özel bankalarla gerçekleştirdiği iş ilişkileriyle dikkat çekmeye devam eden VBT Yazılım A.Ş.’nin açıklamasında, Türkiye’de yerleşik bir özel banka ile “Ana Sistem Yedekleme ve Arşiv altyapısı Veri Depolama Sistemi” temini konusunda anlaşma sağlandığı bilgisi verildi.

Söz konusu anlaşmaya ilişkin sözleşmenin toplam bedelinin 1 milyon 465 bin 800 dolar olduğu ifade edildi.

Şirket, önceki gün yaptığı KAP bildiriminde, Türkiye’de yerleşik bir havayolu firması ile Capacity Backup Temini konusunda anlaşarak sipariş alındığını bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

Siparişe ilişkin sözleşmenin toplam bedelinin 271 bin 260 dolar olduğu açıklanmıştı.

VBTYZ Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü iş gününü yüzde 1,05 değer kaybederek 8.945,80 puandan tamamlarken, VBTYZ hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 0,1‘lik çıkışla 31,8 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

VBTYZ Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

VBT Yazılım hisseleri, haftalık ve aylık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 4,6 ve yüzde 24,2 oranında zarar ettirmiş görülse de, yıllık bazda yüzde 268 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.