Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 2000 Yükselen Coin Yeni Zirveyi Gördü

Kripto para piyasasında çılgın yükselişler yeniden başladı. Bazı altcoinlerde ise bir süredir devam eden yükseliş yeni rekorlar getiriyor. İşte detaylar;
Yüzde 2000 Yükselen Coin Yeni Zirveyi Gördü
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında uzunca bir süredir devam eden soğuk rüzgarlar bir miktar ısınmaya başladı. Kripto kışı olarak tanımlanan dönem yavaştan son bulmaya başlarken, öne çıkan isimler Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olmasıyla dikkat çekiyor. Zaten bir süredir büyük coinler için değil, altcoin ve meme coinler için bir ralliye işaret ediyordu.

2023 yılının başından bugüne kadar en düşük seviyesinden yaklaşık yüzde 2000 artış gösteren Injective, en çok yükselen kripto paralar listesinde adını sürekli gösteriyordu. Bugün ise tüm zamanların zirvesini güncelleyerek öne çıktı.

Injective son 24 saatte yüzde 25’ten fazla artarak zirveyi 27,6 dolara taşımayı başardı.
INJ Fiyatı - 12.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Son 7 günde yüzde 62, son 1 ayda yüzde 48 artış gösteren INJ, 1 yıllık periyotta yüzde 1563,4 oranında yükseliş gösterdi. Bitcoin ise 1 yılda sadece yüzde 147 yükseliş kaydedebildi. Dolayısıyla bu oranlar altcoin ve meme coinlerin ralli sezonunun bir süredir devam ettiğini kanıtlıyor.

Injective Protocol Token artışı, son aylarda pazar payını da önemli ölçüde artırdı. Coinmarketcap verilerine göre INJ piyasa büyüklüğü 2,2 milyar dolara yaklaşmış durumda bulunuyor. Bu büyüklükle birlikte piyasa büyüklüğüne göre sıralamada 36. sırada listeleniyor.

INJ artışının nedeni ise birincil merkezi olmayan borsası Helix’e işaret ediyor ve ağ, yakın gelecekte Volan yükseltmesini sunmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda 30 Kasım gününde OKX borsasında listelenmeye başlaması da mevcut yükselişleri güçlendirdi.

GCM Yatırım Banner

Injective Protocol Neden Önemli?

Coinspeaker.com’da yer alan bilgilere göre Injective, Web2’nin en iyilerini Web3 ile birleştirmeye çalışıyor. Hız ve güvenlik için Cosmos SDK üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir borsa olarak tanımlanıyor. Ancak Uniswap ve 1inch gibi geleneksel DEX’lerin aksine bir AMM yani otomatik piyasa yapıcı sistemi yerine geleneksel bir sipariş defteri kullanıyor. Bu durum ise onu mevcut DEX’lerden daha hızlı ve verimli, ancak CEX’lerden daha şeffaf hale getiriyor.

Cosmos, Katman 0 olarak kabul edildiği için Injective Katman 1 blok zinciridir. Bu nedenle ekip Injective Protocol’ü “Finans için en hızlı 1. katman blok zincir” olarak kabul ediyor. Aynı zamanda Binance, Pantera ve Mark Cuban tarafından da destekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın