Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 153 Kar Eden O Şirketten Özbekistan Pazarı Hamlesi Geldi!

Borsada ARDYZ koduyla işlem gören Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde Özbekistan pazarındaki yeni iş ilişkisinin detaylarını paylaştı.
Yüzde 153 Kar Eden O Şirketten Özbekistan Pazarı Hamlesi Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sağlık, hukuk, lojistik, finans ve siber güvenlik gibi pek çok farklı sektörün ihtiyaçlarına yönelik teknoloji çözümleri geliştiren Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., 13 Aralık’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde Özbekistan pazarındaki yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Geçen yıl yüzde 194 bedelli sermaye artırımı başvurusuyla tartışma yaratıp bir süre gündemden düşmeyen bilişim şirketi, Özbekistan Cumhuriyeti’nde hız ihlal tespit sistemlerinin kurulması ve işletilmesi işi için sözleşme imzalandığını duyurdu.

Açıklamada, sözleşmenin şirketin Özbekistan’da yer alan yüzde 100 bağlı ortaklığı Ardtech Informatics ile Arpanet Limited arasında gerçekleştirildiği belirtildi.

Sözleşmenin, Özbekistan Cumhuriyeti’nin Beruni şehrinde 3 kavşak noktasında kırmızı ışık ihlal tespit sistemi, 2 noktada hız ihlal tespit sistemlerinin (EDS) kurulması ve gelir paylaşımı modeli ile işletilmesi işinin devralınmasını içerdiği bilgisi verildi.

Ard Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş., Kasım ayı içinde 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu KAP üzerinden paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin yılın ilk dokuz aylık dönemindeki net karının, 2022’nin aynı dönemine göre yüzde 153’lük çarpıcı artış göstermesi dikkat çekmişti.

ARDYZ Hisseleri Sert Düşüş Yaşadı

Borsa İstanbul’da ARDYZ koduyla işlem gören şirketin hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününü düşüşle tamamladı. Hisselerin değeri, günlük yüzde 6,9’luk düşüşle 23,5 TL seviyesine geriledi.

ARDYZ Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık ve aylık grafiğe bakıldığında hisseler, sırasıyla yüzde 11,5 ve 6,3 oranında kırmızı yakmış durumda.

ARDYZ’ye yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 106,4’lük getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.