Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 135 Kazandıran Altcoin için 2x’lik Yeni Ralli Beklentisi!

Yıllık kazancı yüzde 135 civarında seyreden popüler meme coin Shiba Inu için ünlü analistten iddialı tahmin geldi! Fiyat iki katına çıkabilir! Detaylar haberde;
Yüzde 135 Kazandıran Altcoin için 2x’lik Yeni Ralli Beklentisi!
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 65 bin dolar seviyesine kadar geri çekilme gösterdiği kırmızı ağırlıklı bir hafta yaşarken, sektör uzmanlarının özellikle bazı kripto para birimleri için yeni ralli beklentilerinde oluşu dikkat çekiyor.

BTC ve altcoinlere yönelik iddialı tahmin ve analizleriyle tanınan Captan Faibik bu isimlerden birisi. Analistin son gözdesi ise popüler meme coin Shiba Inu (SHIB) oldu.

Sektörün en popüler meme coinlerinden ve kripto ekosistemlerinden biri olan SHIB, haftalık bazda yüzde 10’un üzerindeki düşüş grafiğiyle Dogecoin (DOGE), dogwifhat (WIF), Book of Meme (BOME) gibi yeşil yakan diğer popüler meme coinlerin gerisinde kaldı.

SHIB 2 Katlık Ralliye Hazır İddiası

Bununla birlikte, popüler analist Captain Faibik’e göre yıllık kazancı yüzde 135 olan meme coin daha fazla büyümeye hazır olabilir! Analist, düşüş haftasına rağmen SHIB’in neden yükselişe hazır olduğuna ilişkin dikkat çekici bilgiler verdi.

Crypto Faibik SHIB için 2 Kat Yükseliş Bekliyor
Kaynak: X / CryptoFaibik

Analist, 6 saatlik bir grafikten elde edilen verilere atıfta bulunarak, alçalan tepe ve yükselen diplerle karakterize edilen bir yükseliş formasyonu olarak görülen simetrik bir üçgenin ortaya çıktığına vurgu yaptı.

GCM Yatırım Banner

Simetrik üçgenlerde, bir varlık fiyatının genellikle daralan seviyeler içinde dalgalanarak bir konsolidasyon dönemini engellemesinin, genellikle piyasadaki kararsızlığın bir işareti olarak değerlendirildiğine dikkat çekti.

Analist, bununla birlikte, SHIB’in bu tabloda başarılı olması halinde Aralık ortasına kadar fiyatı, 2 katlık bir ralliye fırlatabilecek bir yeniden testten geçmiş olacağını ifade etti. Bunun da SHIB’in 0,000044 dolar civarına yükselebileceği anlamına geldiğini belirtti.

Yine de bu fiyatın SHIB’in tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 0,00008845 doların oldukça altında kaldığını hatırlatmak gerek. Meme coin, ATH’sini 28 Ekim 2021 tarihinde görmüştü.

SHIB Token Yakımları Hızla Artıyor

Shiba Inu ekosisteminde yaşanan olumlu gelişmelerin de kısa ve uzun vadede SHIB fiyatına destek vermesi bekleniyor.

SHIB, 15,5 milyardan fazla tokenın imha edilmesiyle Mart 2023 döneminde token yakımlarında büyük çaplı bir artışa tanık oldu. Shibburn X hesabı üzerinden gerçekleştirlen paylaşımda “Mart 2023 döneminde 217 işlemle 15.644.329.668 SHIB token yakıldı.” ifadesi kullanıldı.

Uzmanlar, Şubat ayı rakamlarına kıyasla yüzde 2300‘lük bir artışa işaret eden bu yakım etkinliğinin, SHIB ekosistemindeki seri ve yoğun faaliyetleri gösterdiğine dikkat çekiyor.

SHIB Fiyatı Bugün Düşüş Eğilimli
Kaynak: CoinMarketCap

Öte yandan, işlem ücretlerini azaltmayı ve hızı artırmayı hedefleyen katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’daki gelişmeler de piyasa katılımcıları tarafından ilgiyle takip ediliyor. Shibarium’daki toplam işlem sayısının kısa süre önce 400 milyonu aştığı duyurulmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.