Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Popüler Meme Coin Yüzde 2300 Artışla Geçen Aya Damgasını Vurdu!

Shiba Inu'nun boğa koşusu geride kalan Mart ayında hız kazanırken, ekosistemdeki yakım oranlarında da büyük artış kaydedildi. Detaylar haberin devamında;
Popüler Meme Coin Yüzde 2300 Artışla Geçen Aya Damgasını Vurdu!
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle Dogecoin’in (DOGE) ardından ikinci en büyük meme tabanlı kripto para birimi olan Shiba Inu’nun Mart ayı verileri önemli bir artışı ortaya koydu. Geçen ay içinde yakım mekanizmasında önemli bir canlanma yaşanması dikkat çekti.

Veriler, geçen ayki yakım oranının 15,5 milyardan fazla varlığın imha edilmesiyle sonuçlandığını gösterdi. Shibburn X hesabı üzerinden yapılan paylaşımda “Mart ayında 217 işlemle 15.644.329.668 SHIB token yakıldı.” ifadesi kullanıldı.

Shibburn Mart 2024 Verileri Büyük Artışa İşaret Etti
Kaynak: Shibburn

En büyük artış, neredeyse 14 milyar SHIB tokenının boş bir adrese gönderildiği 8 Mart tarihinde meydana geldi.

Yüzde 2300’lük Çarpıcı Artış Gerçekleşti

Mart ayındaki toplam yakım oranı ise Şubat ayında gözlemlenen rakamlara kıyasla yüzde 2.300‘lük çarpıcı bir artışı temsil etti.

Ekosistemdeki yakım programının, varlığı daha kıt ve zaman içinde potansiyel olarak daha değerli hale getirerek SHIB’in dolaşımdaki arzını azaltmayı amaçlamakta olduğu biliniyor

GCM Yatırım Banner

SHIB’in değerini olumlu yönde etkileyebilecek bir diğer unsurun ise katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un geliştirilmesi olduğuna dikkat çekiliyor. Ağ, son zamanlarda ilerlemesi durmasına rağmen şimdiden çok sayıda önemli kilometre taşını geride bıraktı.

Shibarium’daki toplam işlemler 400 milyonu aşarken, cüzdan adresleri 1,4 milyon sınırının hemen altında yer alıyor.

Geçen yıl Ağustos ayında başlatılan özellik, işlem ücretlerini azaltmayı ve hızı artırmayı, böylece Shiba Inu ekosisteminin ilerlemesini desteklemeyi amaçlıyor.

Öncü kripto para birimi Bitcoin’deki (BTC) geri çekilmeye paralel olarak kripto para birimlerinin çoğunda son 24 saat içinde değer kaybı gözlemlendi.

SHIB Fiyatı Aylık Bazda Güçlü Yükseliş Gösteriyor
Kaynak: CoinMarketCap

SHIB buna rağmen, aylık bazda yüzde 120‘nin üzerindeki getirisiyle haber yazımı itibarıyla 0,0000287 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın