Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 1200 Bedelsiz ve 3 Şirketin Halka Arzı Onaylandı!

Sermaye Piyasası Kurulu, 10 Kasım’da paylaştığı bülteninde 3 şirketin halka arzını onayladı. Mia Teknoloji’nin yüzde 1200 sermaye artırımı onaylandı.
Yüzde 1200 Bedelsiz ve 3 Şirketin Halka Arzı Onaylandı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 10 Kasım tarihli haftalık bültenini yayımlayarak kamuoyunu bilgilendirdi. Bültende 3 şirketin halka arzı onaylandı. 2 şirkete ve 1 kişiye idari para cezası verilirken 3 şirket için de suç duyurusu yapılmasına karar verildiği paylaşıldı.

Kurul, Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş, Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş, 1000 Yatırımlar Holding A.Ş’nin halka arzını onayladı.

Yüzde 1200 Bedelsiz ve 3 Şirketin Halka Arzı Onaylandı!Kaynak: SPK

Agrotech Yüksek Teknoloji Yatırımlar A.Ş’nin halka arzında 1 TL nominal değerli paylar 5,21 TL sabit fiyatla satışa sunulacak.

Ekoks Teknoloji ve Elektrik’in halka arzında 1 TL nominal değerli payların satışı 12,77 TL üzerinden sabit fiyatla gerçekleşecek.

GCM Yatırım Banner

1000 Yatırımlar Holding’in halka arzında 1 TL nominal değerli paylar 125 TL sabit fiyatla satışa sunulacak.

Şirketin halka arz büyüklükleri Agrotech Yüksek Teknoloji için 1.563.000.000 TL, Ekos Teknoloji için 766.200.000 TL, 1000 Yatırımlar Holding için 1.187.500.000 TL olacak.

Mia Teknoloji’ye Onay Geldi

Yatırımcıların uzun süredir beklediği onay sonunda geldi. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Mia Teknoloji’nin bedelsiz sermaye artırımını onayladı. MIATK, 7 Haziran tarihinde başvuru yapmıştı.

Yüzde 1200 Bedelsiz ve 3 Şirketin Halka Arzı Onaylandı!Kaynak: SPK

Şirket, 38 milyon TL olan mevcut sermayesini yüzde 1200 artırarak 494 milyon TL’ye çıkaracak. Şirketin önümüzdeki günlerde bedelsiz tarihini açıklaması bekleniyor.

Diğer Kararlar

Bültende Kızılbük GYO’ya (KZBGY) portföyünde yer alan Sinpaş Kızılbük Wellness Resort projesine ilişkin olan davalar hakkında özel durum açıklaması yapılmaması nedeniyle idari para cezası verildiği belirtildi.

Sinpaş GYO’ya Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı paylarına yönelik olarak 10.03.2023 ve 14.04.2023 tarihlerinde gerçekleştirilen pay satışı işlemlerinin borsa dışında virman yoluyla gerçekleştirilmesinden dolayı para cezası verildi.

Kurul, sosyal medya hesabı üzerinden Yayla Enerji (YAYLA), İhlas Yayın (IHYAY), Vakıf Yatırım Ortaklığı (VKFYO), ICBC Turkey Bank (ICBCT) ve Kerevitaş (KERVT) paylarına ilişkin olarak takipçilerine al veya tut tavsiyesi verdikten sonra YAYLA, IHYAY, VKFYO, ICBCT ve KERVT paylarını satması gerekçesiyle bir kişiye para cezası verildiğini belirtti.

Yüzde 1200 Bedelsiz ve 3 Şirketin Halka Arzı Onaylandı!Kaynak: SPK

SPK, 11 şirketin borçlanma aracı ihracına onay verdi. Şirketler arasında Ral Yatırım Holding (RALYH), Vestel Beyaz Eşya (VESBE), Tera Yatırım (TERA) ve Arçelik (ARCLK) gibi yakından takip edilen şirketler de yer aldı.

Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurtdışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen internet sitelerine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verildiği paylaşıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.