Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 113 Getirisi Olan Doğal Gaz Şirketi O Bölgede Genişliyor

Enerji sektörünün önemli aktörlerinden Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım, KAP'a yaptığı bildirimde lisans kapsamının genişletilmesine dair açıklamada bulundu. Detaylar;
Yüzde 113 Getirisi Olan Doğal Gaz Şirketi O Bölgede Genişliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kapadokya Bölgesi içinde yer alan Niğde ve Nevşehir gibi illerde 200 bine yakın aboneye doğal gaz ulaştırarak 2005 yılından bu yana hizmet sunan Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş., bölgeden gelen yeni talepler doğrultusunda hizmet alanını genişletiyor.

Borsa İstanbul’da AHGAZ koduyla işlem gören şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bağlı ortaklığın lisans genişlemesine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Açıklamada, şirketin dolaylı bağlı ortaklığı Enerya Kapadokya Gaz Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından lisans kapsamının genişletilmesine ilişkin kararın detaylarına yer verildi.

Nevşehir’in Çat Belediyesi ve Kavak Belediyesi ile Niğde’de Çamardı İlçe Belediyesi, Ulukışla İlçe Belediyesi, Hacıabdullah Belediyesi ve Bozköy Belediyesi’nin yanı sıra Kumluca Mahallesi ve Hamamlı Mahallesi için ilgili belediyelerden gelen talepler olduğu bildirildi.

Bu talepler doğrultusunda söz konusu yerleşim yerlerinde doğal gaz dağıtımı yapmak üzere lisans kapsamının genişletilmesine karar verildiği ve bu kapsamda Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) başvuruda bulunulduğu bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

2022 yılında gerçekleşen halka arzına yüksek talep gösterilen şirket, bu ayın başındaki KAP bildiriminde yeni şirket kurma kararını duyurmuştu.

A Doğal Gaz ve Elektrik Anonim Şirketi unvanlı ve 50 milyon TL sermayeli yeni şirket kurulmasına ve kurulacak şirkete yüzde 51 oranında iştirak edilmesine karar verildiği bildirilmişti. Kurulacak şirketin ortaklık yapısında diğer pay sahibinin ise Enerya Enerji Anonim Şirketi olacağı belirtilmişti.

AHGAZ Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,46 yükselişle 9.113 puandan başlarken haber yazımı itibarıyla yükselişini artırıp 9.276 puanda seyrediyor.

Endeksle paralel hareket sergileyen AHGAZ hisselerinin değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 1,1‘lik yükselişle 13,45 TL seviyesine çıkış göstermiş durumda.

AHGAZ Hisseleri Bugün Yükseliş Eğiliminde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ahlatcı Doğal Gaz hisseleri, aylık ve yıllık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 29,7 ve yüzde 113 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.