Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yüzde 1113 Yükselen Şirketten Birleşme Açıklaması

Link Bilgisayar’ın Vitalis Teknolojiyi devralarak birleşmesi işleminin 2024 bilançolarına göre gerçekleşeceği açıklandı. İşte detaylar;
Yüzde 1113 Yükselen Şirketten Birleşme Açıklaması
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da özellikle yıllık bazda gösterdiği yükselişle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Link Bilgisayar (LINK), 3 Temmuz’da birleşme görüşmeleri hakkında duyuru yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, uzun dönem stratejileri ve rekabetçi hedefleri doğrultusunda 11 Haziran 2024’te Vitalis Teknoloji’nin Link Bilgisayar’a devrolmak suretiyle birleşmesi niyetiyle bağlayıcı olmayan görüşmeye başlanmasına karar verildiğini hatırlattı.

Birleşme süreci ve takvimi göz önünde bulundurularak birleşme işleminin 30.06.2024 tarihli mali tabloların baz alınarak yapılacağı ifade edildi.

3 Temmuz’da Mia Teknoloji (MIATK) de konuyla ilgili açıklama yaptı. 06.06.2024’te Vitalis Teknoloji’nin sermayesini temsil eden paylarının yüzde 28,58’inin Mia Teknoloji tarafından satın alınması maksadıyla hisse alım satım sözleşmesi imzalandığı ve bu kapsamda gerekli başvuruların yapıldığı anımsatıldı.

Söz konusu birleşme süreçleri ile ilgili özel durumların kamuya açıklanmasına ilişki usul ve esaslar çerçevesinde kamuoyuna duyurulacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Yüzde 1113 Yükselen Şirketten Birleşme AçıklamasıKaynak: Paratic Piyasalar

Hem kısa hem de uzun vadede yatırımcıların beklentilerini fazlasıyla karşılamayı başaran LINK, 3 Temmuz saat 13.25 itibarıyla yüzde 1,4 artışla 669 TL’ye yükseldi ve rekor tazeledi. Hissede haftalık yüzde 28, aylık yüzde 77 ve yıllık yüzde 1115 değer kazandı.

Aynı dakikalarda MIATK ise yüzde 0,2 artışla 59,6 TL seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın