Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yunanistan’dan Türkiye’ye Gözdağı: Barış İçin Savaşa Hazırlanın

Konstantinos Floros, Yunanistan'ın özgür ve bağımsız kalacağına dikkat çekerek, kim gelmek isterse bunun ölümcül bir hata olacağını duyurdu. İşte detaylar;
Yunanistan’dan Türkiye’ye Gözdağı: Barış İçin Savaşa Hazırlanın
HABER GİRİŞ

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Konstantinos Floros, Silahlı Kuvvetler Günü kutlamalarında yaptığı konuşmada Türkiye’yi hedef aldı. Floros açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir gece ansızın gelebiliriz.” cümlesine gönderme yaptı.

Floras, Türkiye’nin Irak ve Suriye’nin kuzeyinde sınır güvenliğinin sağlanması ve terör saldırılarının ortadan kaldırılması için başlattığı harekât sonrasında konuştu. Erdoğan’ın bahsi geçen cümlesini hedef alan Floros, “Kim gelmek istiyorsa ölümcül bir hata yapar.” diyerek uyarıda bulundu ve şöyle ekledi;

“Bizi kim tehdit ederse etsin, kim gelmeye karar verirse versin, ne zaman gelmeyi seçerse seçsin, Yunanistan güçlü, özgür ve bağımsız kalacaktır. …Kim ‘gelmek’ gibi ölümcül bir hataya düşerse, ona şimdiden haber verin ki önünde yeni bir Maraton, yeni bir Salamis ve yeni bir 731 bulacaktır.”

Yunan Toprakları için Çok Ağır Kan Vergisi Ödendi

Floros açıklamalarında isim vermemesine karşılık Türkiye’yi suçlayarak, göreve geldiği günden beri Meriç sınırlarına yönelik hibrit saldırıların gerçekleştiğini iddia etti. Yunanistan kuvvetlerinin her zamankinden daha fazla savaşa hazır olduğuna da dikkat çekti.

Bir toprak parçası, bir kaya, bir Yunan taşı için ölümüne savaşacaklarını belirten Floros, tüm bu bahsedilenlere sahip olmak için çok ağır kan vergisi ödediklerini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Orgeneral Konstantinos Floros göreve ilk başladığında verdiği emri hatırlatarak, “Eğer barış istiyorsanız, savaşa hazırlanın.” dedi. Aranılan kalıcı barış formülününse savaşa hazırlık olduğunu savundu. Barış için savaşa hazırlıktan başka bir formülün olmadığını da ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.