Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yunanistan Türkiye Sınırına Metal Çit Çekme Kararı Aldı

Komşu ülke Yunanistan, sınırdan kaçak geçişlerin önüne geçmek için Türkiye ile arasına metal çit koyma kararı aldı. Detaylar haberde…
Yunanistan Türkiye Sınırına Metal Çit Çekme Kararı Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı dün yaptığı duyuruda 42 binden fazla göçmenin geri gönderildiğini açıklarken, komşu ülkeden Türkiye’deki çıkışlar için sınıra çit çekme kararı alındı.

Yunanistan, dünyanın en fazla mülteci nüfusuna sahip ülkesi Türkiye’ye olan sınırına Avrupa’ya kaçak yollardan geçmek isteyen göçmen akınını durdurmak için metal çit kurmayı tercih etti.

Türkiye sınırı yakınlarındaki Yeni Bosna köyüne kurulacak çit emrinin Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros tarafında verildiği öğrenildi.

Yunan basını, özellikle son günlerde Türkiye’den Yunanistan tarafına yapılan kaçak girişlerde düzensiz göçmenlerin sayısında patlama yaşandığını yazdı.

Geçici olarak kurulacağı söylenen metal çitin uzunluğunun 100 metreyi bulacağı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Daha önce kaçak göçmenlerin ülkeye girişine ilişkin iddialar gündeme geldiğinde Yunan makamları iddiaları reddetmiş, ispat için kanıtların olmadığı savunulmuştu.

Yunanistan’a geçen düzensiz göçmenlerin artmasının Meriç Nehri’ndeki su seviyesinin azalması dolayısıyla mevsimsel sebeplerden kaynaklandığı bildirilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.