Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yunanistan Türkiye Sınırına Metal Çit Çekme Kararı Aldı

Komşu ülke Yunanistan, sınırdan kaçak geçişlerin önüne geçmek için Türkiye ile arasına metal çit koyma kararı aldı. Detaylar haberde…
Yunanistan Türkiye Sınırına Metal Çit Çekme Kararı Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı dün yaptığı duyuruda 42 binden fazla göçmenin geri gönderildiğini açıklarken, komşu ülkeden Türkiye’deki çıkışlar için sınıra çit çekme kararı alındı.

Yunanistan, dünyanın en fazla mülteci nüfusuna sahip ülkesi Türkiye’ye olan sınırına Avrupa’ya kaçak yollardan geçmek isteyen göçmen akınını durdurmak için metal çit kurmayı tercih etti.

Türkiye sınırı yakınlarındaki Yeni Bosna köyüne kurulacak çit emrinin Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros tarafında verildiği öğrenildi.

Yunan basını, özellikle son günlerde Türkiye’den Yunanistan tarafına yapılan kaçak girişlerde düzensiz göçmenlerin sayısında patlama yaşandığını yazdı.

Geçici olarak kurulacağı söylenen metal çitin uzunluğunun 100 metreyi bulacağı aktarıldı.

Daha önce kaçak göçmenlerin ülkeye girişine ilişkin iddialar gündeme geldiğinde Yunan makamları iddiaları reddetmiş, ispat için kanıtların olmadığı savunulmuştu.

Yunanistan’a geçen düzensiz göçmenlerin artmasının Meriç Nehri’ndeki su seviyesinin azalması dolayısıyla mevsimsel sebeplerden kaynaklandığı bildirilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu